Reklama

Reklama

  • 1 .Liverpool FC (21 pkt.)
  • 2 .Tottenham Hotspur Londyn (20 pkt.)
  • 3 .Chelsea Londyn (18 pkt.)
  • 4 .Leicester City (18 pkt.)
  • 5 .Southampton FC (17 pkt.)
  • 6 .Everton (16 pkt.)
  • 7 .Aston Villa FC (15 pkt.)
  • 8 .Manchester City (15 pkt.)

Pep Guardiola zostaje w Manchesterze City. Lionel Messi kolejnym celem

Pep Guardiola przedłużył umowę z Manchesterem City do 2023 roku. Angielskie media są przekonane, że ten ruch znaczącą zwiększył szanse "The Citizens" na ściągnięcie na Etihad Stadium Lionela Messiego.

Messi w Manchesterze City pod okiem Guardioli to wymarzony scenariusz włodarzy angielskiego klubu. Ten duet miałby poprowadzić "The Citizens" do upragnionego celu, czyli triumfu w Lidze Mistrzów. 

Reklama

Kontrakt słynnego Argentyńczyka z Barceloną wygasa z końcem czerwca 2021 i wszystko wskazuje na to, że nie zostanie przedłużony. Gwiazdor już latem chciał opuścić Camp Nou, ale wiązało się to z batalią prawną z klubem, z którym związany jest niemal od początku swojej kariery i w którym zdobył mnóstwo trofeów. Messi postanowił tego uniknąć. Jednak nie zmienił zdania i nadal chce odejść z Barcelony. Manchester City nie ma zamiaru przepuścić takiej okazji i jest zdeterminowany, że namówić Messiego do gry na Etihad. "The Citizens" mogą starać się o transfer Messiego już w styczniu, ale bardziej prawdopodobne jest, że poczekają aż Argentyńczykowi skończy się umowa z Barcą.

Guardiola postanowił związać się na kolejne dwa lata z MC po to, żeby wygrać Ligę Mistrzów. Dwukrotnie triumfował z Messim, kiedy pracował w Barcelonie. Dlatego włodarze City uważają, że pozyskanie Messiego jest ostatnim elementem układanki, żeby stać się najlepszą drużyną klubową na Starym Kontynencie. Sukcesu z Barceloną Gurdioli nie udało się powtórzyć z Bayernem Monachium i, jak do tej pory, z MC.

"The Mirror" podaje, że według nowej umowy Guardiola ma zarabiać około 22 miliony euro rocznie. Jeśli wypełni kontrakt, w sumie spędzi na Etihad siedem lat, co da mu drugie miejsce na liście najdłużej pracujących trenerów w powojennej historii klubu.

"Odkąd tu przyjechałem, czuję się mile widziany w klubie i w samym mieście" - powiedział Guardiola. "Od tamtej pory wiele razem osiągnęliśmy, wygraliśmy mecze i trofea i wszyscy jesteśmy z tego bardzo dumni. Wyzwaniem dla nas jest ciągłe doskonalenie i ewolucja. Jestem bardzo podekscytowany, że mogę w tym pomóc Manchesterowi City" - zaznaczył.

RK

Dowiedz się więcej na temat: Pep Guardiola | Lionel Messi | Manchester City

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama