• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 32. kolejka Premier League: AFC Bournemouth - Newcastle United 1-4 (0-2)

W pojedynku 32. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 1 lipca, drużyna Bournemouth przegrała z Newcastle Utd 1-4 (0-2). Mecz odbył się na Vitality Stadium.

V. Lazaro 77'

Zespół Bournemouth (”The Cherries”) przed meczem zajmował 18. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem spotkań zespół Bournemouth wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo trzy razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Newcastle Utd (”Sroki”) otworzyli wynik. W piątej minucie bramkę zdobył Dwight Gayle. Przy strzeleniu gola pomógł Allan Saint-Maximin.

W 23. minucie arbiter pokazał kartkę Lloydowi Kelly'emu z jedenastki gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Newcastle Utd w 30. minucie spotkania, gdy Sean Longstaff zdobył drugą bramkę. Ponownie do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Allan Saint-Maximin.

W 33. minucie w drużynie ”Sroki” doszło do zmiany. Miguel Almirón wszedł za Seana Longstaffa. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Nathan Aké, zawodnik Bournemouth. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Bournemouth wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lewisa Cooka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Philip Billing. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić pierwszą bramkę.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 57. minucie wynik na 0-3 podwyższył Miguel Almirón. Asystę przy golu po raz trzeci zanotował Allan Saint-Maximin.

W 62. minucie za Allana Saint-Maximina wszedł Valentino Lazaro. W tej samej minucie trener Newcastle Utd postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Andy Carroll, a murawę opuścił Dwight Gayle. Między 62. a 75. minutą, boisko opuścili ”The Cherries”: David Brooks, Arnaut Groeneveld, Jefferson Lerma, na ich miejsce weszli: Harry Wilson, Junior Stanislas, Dan Gosling. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Joelintona, Javiego Manquillo zajęli: Isaac Hayden, DeAndre Yedlin.

Niedługo później Valentino Lazaro wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Srok”, zdobywając kolejną bramkę w 77. minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Jonja Shelveya.

W 80. minucie w zespole Bournemouth doszło do zmiany. Chris Mepham wszedł za Steve'a Cooka.

Mimo że jedenastka gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 81 ataków oddała tylko jeden celny strzał, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W czwartej minucie doliczonego czasu starcia bramkę pocieszenia zdobył Dan Gosling. Asystę zanotował Nathan Aké.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-4.

Martin Dúbravka
45′ Nathan Aké
Federico Fernandez
80′ Steve Cook
Emil Krafth
23′ Lloyd Kelly
Jamaal Lascelles
Adam Smith
Javier Manquillo Gaitán73′
46′ Philip Billing
Sean Longstaff  30′ 33′
62′ David Brooks
Allan Saint-Maximin62′
75′ Jefferson Andrés Lerma Solís
Nabil Bentaleb
Joshua King
Jonjo Shelvey
Dominic Solanke
Joelinton Cassio Apolinário de Lira72′
62′ Arnaut Danjuma Groeneveld
Dwight Gayle  5′ 62′
Artur Boruc
Karl Darlow
80′ Chris Mepham
Danny Rose
Diego Rico Salguero
Fabian Schaer
Jack Stacey
DeAndre Yedlin73′
46′ Lewis Cook
Miguel Ángel Almirón Rejala33′  57′
75′  90′ Dan Gosling
Isaac Hayden72′
62′ Junior Stanislas
Valentino Lazaro62′  77′
62′ Harry Wilson
Matt Ritchie
Sam Surridge
Andy Carroll62′

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Bournemouth przyznał dwie żółte.