Reklama

Reklama

Liga portugalska - 17. kolejka Segundy Liga: Casa Pia AC - Varzim SC 2-2 (0-1)

W pojedynku 17. kolejki portugalskiej Segundy Liga, który rozegrany został 19 stycznia, drużyna Casy Pia AC zremisowała z Varzimem 2-2 (0-1). Mecz na Estádio Pina Manique w Lizbonie obejrzało 389 widzów.

W  pojedynku 17. kolejki portugalskiej Segundy Liga, który rozegrany został 19 stycznia, drużyna Casy Pia AC zremisowała  z Varzimem  2-2 (0-1). Mecz na Estádio Pina Manique w Lizbonie obejrzało 389 widzów.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Varzimu wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Varzimu w 31. minucie spotkania, gdy Leonardo Acevedo strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Reklama

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Varzimu.

Kibice Varzimu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Babę Sowa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Minhoca. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić dającego prowadzenie gola. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Babie Sowowi, piłkarzowi gości.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Casy Pia AC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 51. minucie bramkę wyrównującą zdobył Tharcysio.

W 65. minucie Rui Moreira został zastąpiony przez Caetana.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 67. minucie na listę strzelców wpisał się Alan Henrique.

Chwilę później trener Casy Pia AC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Tharcysia. Na boisko wszedł Alexandros Voilis, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Pedro Ferreira, piłkarz Varzimu. W 75. minucie w drużynie Casy Pia AC doszło do zmiany. Yevhenii Serdiuk wszedł za Wilsona Kenidego.

Zespół gości niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 12 minut, jedenastka Casy Pia AC doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Yevhenii Serdiuk. W 83. minucie Frederic Maciel został zmieniony przez Stanleya Ejike'a, co miało wzmocnić zespół Varzimu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tiaga Andrégo na Jorge Ribeira.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonym czasie gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Casy Pia AC: Joelowi Monteirowi i Kikasowi. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany w drugiej połowie.

26 stycznia drużyna Varzimu zawalczy o kolejne punkty w Duero. Jej rywalem będzie UD Oliveirense. Tego samego dnia SC Farense zagra z jedenastką Casy Pia AC na jej terenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL