Liga portugalska - 12. kolejka Primeiry Liga: FC Porto - FC Paços de Ferreira 2-0 (1-0)

2 grudnia na Estádio Do Dragão odbył się pojedynek 12. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Porto i FC Paços. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Porto 2-0. Na stadionie zasiadło 26 215 widzów.

12. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-12-02 21:45 | Stadion: Estádio Do Dragão | Widzów: 26215 | Arbiter: Tiago Martins
FC Porto
FC Paços de Ferreira
2
0
M. Loum 18'
Zé Luís 76'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka FC Paços przebywa na dole tabeli zajmując 17. pozycję, za to zespół Porto zajmując drugie miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Porto w 18. minucie spotkania, gdy Mamadou Ndiaye strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Alex Telles.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Zé Uiltonowi z zespołu gości. Była to 20. minuta meczu. W 38. minucie za Vincenta Aboubakara wszedł Zé Luís. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Porto.

Między 52. a 62. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FC Paços i jedną drużynie przeciwnej.

Zespół FC Paços ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 76. minucie wynik ustalił Zé Luís. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki ponownie pomagał Alex Telles.

Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Danilo Pereira, piłkarz gospodarzy. Trener Porto wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Shoyę Nakajimę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Otavinho. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Bruno Araujo60′
52′ Ivan Marcano
Marco João Costa Baixinho
. Pepe
Jóbson de Brito Gonzaga
Alex Nicolao Telles
Bruno Martins Teles
84′ Otávio Edmilson da Silva Monteiro
Pedro Filipe Barbosa Moreira
81′ Luis Helio Pereira Danilo
Mohamed Lamine Diaby62′ 70′
 18′ Mamadou Loum N'Diaye
Luíz Carlos Martins Moreira
Moussa Marega
Douglas Willian da Silva Souza65′
38′ Vincent Aboubakar
Hélder José Castro Ferreira
69′ Jesus Corona
José Uilton Silva de Jesus20′ 61′
Diogo Meireles Costa
Simão Verza Bertelli
Chancel Mbemba Mangulu
. Andre Micael
69′ Sergio Oliveira
Oleg Reabciuk70′
Francisco das Chagas Soares dos Santos
Rafael Gustavo Meneghel Gava
Luis Fernando Díaz Marulanda
Vasco André Moreira da Rocha
38′  76′ José Luís Mendes Andrade
Diogo Rafael Almeida65′
84′ Shoya Nakajima
Murilo Oliveira de Freitas61′

Zespół Porto zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał osiem celnych strzałów, dwa razy obijał słupki bramki drużyny FC Paços.

Zawodnicy Porto obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.