29. kolejka Ligi Vitalis (2. liga): Porto II - FC Paços de Ferreira 1-1 (0-1)

13 kwietnia na Estádio Dr. Jorge Sampaio w Pedroso odbyło się spotkanie 29. kolejki portugalskiej Ligi Vitalis (2. liga) pomiędzy drużynami Porto II i FC Paços. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 845 widzów.

29. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-04-13 16:00 | Stadion: Estádio Dr. Jorge Sampaio | Widzów: 845 | Arbiter: João Matos
Porto II
FC Paços de Ferreira
1
1
Rui Costa 56'
Luíz Carlos 22'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Porto II.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Po kwadransie gry arbiter przyznał żółtą kartkę Luizão z zespołu gospodarzy.

Trzeba było trochę poczekać, aby Luiz Carlos wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Paços , strzelając gola w 22. minucie pojedynku. W 38. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nininha, zawodnika gości.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Paços.

Drużyna gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 56. minucie wynik ustalił Rui Costa.

Po chwili trener FC Paços postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Sodiq Olamilekan, a murawę opuścił Wagner. W 67. minucie żółtą kartkę otrzymał Diogo Leite z Porto II. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Diogo Leite osłabiając zespół gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 67. minucie.

W 73. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Brunona Telesa z FC Paços, a w 75. minucie Paula Estrelę z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie André Leão został zmieniony przez Elvesa. A trener Porto II wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Musę Yahayę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Gleison.

W 84. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Alanowi Bidi-Lecadouqowi, zawodnikowi Porto II. W 85. minucie Rafael Barbosa został zmieniony przez Pedrinha Moreirę, co miało wzmocnić drużynę FC Paços. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Paula Estrelę na Lameirę oraz Ruiego Costę na Romária Baró. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Ricardo Abreu Ribeiro
84′ Alan Régis Bidi-Lecadouq
Marco João Costa Baixinho
João Pedro Maturano dos Santos
Salatiel Bartolomeu de Paiva Filho38′
67′ 68′ Diogo Filipe Monteiro Pinto Leite
Bruno Martins Teles73′
Diogo Lucas Queirós
Júnior Udeme Pius
Oleg Reabciuk
Christian da Silva Fiel
75′ 87′ Paulo Estrela Moreira Alves
Luíz Carlos Martins Moreira  22′
15′ Luiz Gustavo Novaes Palhares
Rafael Avelino Pereira Pinto Barbosa85′
79′ Gleison Wilson Da Silva Moreira
André Filipe Ribeiro Leão75′
Madi Queta
Douglas Willian da Silva Souza
 56′ 90′ Rui Pedro Silva Costa
. Wagner65′
Mouhamed Mbaye
Carlos Daniel Anastácio Henriques
José Diogo Bessa Rocha Ferreira
Rui Jorge Farto Correia
79′ Musa Auwal Yahaya
Pedro Filipe Barbosa Moreira85′
87′ João Pedro Santos Lameira
Mohamed Lamine Diaby
90′ Romário Manuel Silva Baró
Gonçalo Almeida Gregório
Santiago Javier Irala Vera
Elves Umar Baldé75′
João Mário Neto Lopes
Sodiq Olamilekan Fatai65′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia pokazał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom FC Paços przyznał dwie żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.