29. kolejka Ligi Vitalis (2. liga): FC Famalicão - Académica de Coimbra 2-0 (1-0)

W pojedynku 29. kolejki portugalskiej Ligi Vitalis (2. liga), który rozegrany został 13 kwietnia, zespół Famalicao zwyciężył z Académicą 2-0 (1-0). Mecz na Estádio Municipal 22 de Junho w Vili Novach de Famalicão obejrzało 4 922 widzów.

29. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-04-13 12:00 | Stadion: Estádio Municipal 22 de Junho | Widzów: 4922 | Arbiter: Tiago Martins
FC Famalicão
Académica de Coimbra
2
0
Luís Rocha 7'
Walterson 63'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W siódmej minucie na listę strzelców wpisał się Luís Rocha.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Walterson z Famalicao. Była to 15. minuta starcia. W 35. minucie Traquina został zmieniony przez Femiego Baloguna. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Famalicao.

W 52. minucie w zespole Académiki doszło do zmiany. Reko wszedł za Fernanda Alexandre'a. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Académica: Femiemu Balogunowi w 54. i Ricardowi Diasowi w 60. minucie.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Famalicao, zdobywając kolejną bramkę. W 63. minucie wynik na 2-0 podwyższył Walterson. To już dziesiąte trafienie tego piłkarza w sezonie.

Chwilę później trener Famalicao postanowił bronić wyniku. W 66. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Andersona wszedł Alhassane Sylla, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Famalicao utrzymać prowadzenie. Chwilę później trener Académiki postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Marinho, a murawę opuścił Jonathan Rubio. Między 69. a 83. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Walterson
74′ Rafael Garcia Tonioli Defendi
Ricardo Samuel Cruz Moura
Ricardo Jorge Ferreira Pinto da Silva
Brendon Lucas da Silva Estevam
Víctor Hugo García Hernández
Jefferson Yuri de Sousa Matias
83′ Jorge Miguel Machado Almeida
Mickaël Pereira Moura
 7′ 69′ Luís Carlos Rocha Rodrigues
José Eduardo Rosa Vale de Castro
78′ Fernando Jorge Barbosa Martins
Ricardo Dias60′
69′ Pathé Ciss
Fernando Jose Ribeiro Alexandre52′
88′ Feliz Edgar Neto Vaz
Hugo Almeida
66′ Anderson Oliveira Silva
Romário Baldé
Fabrício Santos Simões
Jonathan Josué Rubio Toro68′
 63′ 15′ Walterson Silva
Joao Miguel Traquina35′
Ricardo José da Silva Fernandes
Júlio Alberto Pereira Neiva
Hugo Domingos Gomes
Jean Felipe Nogueira da Silva
66′ Alhassane Sylla
Willian Ribeiro Soares
88′ Raphael Guzzo
Luís Manuel Gonçalves Silva52′
78′ Deni Hočko
Femi Emmanuel Balogun35′ 54′
Fábio Miguel Jesus Carvalho
Mário Rui Correia Tomás68′
Filipe Santos Oliveira
Donald Dering Djoussé

Przewaga jedenastki Académiki w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia przyznał pięć żółtych kartek zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Académiki pokazał dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.