29. kolejka Ligi Sagres: Portimonense SC - FC Porto 0-3 (0-1)

W meczu 29. kolejki portugalskiej Ligi Sagres, który rozegrany został 13 kwietnia, zespół Porimonense przegrał z Porto 0-3 (0-1). Mecz na Estádio Municipal de Portimão w Portimão obejrzało 5 989 widzów.

29. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-04-13 19:00 | Stadion: Estádio Municipal de Portimão | Widzów: 5989 | Arbiter: Fábio José Costa Veríssimo
H. Herrera 90'

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 12. minucie Ruben Fernandes został zastąpiony przez Henrique.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Porto w 14. minucie spotkania, gdy Yacine Brahimi strzelił pierwszego gola. To już dziewiąte trafienie tego piłkarza w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Moussa Marega.

W 34. minucie sędzia pokazał kartkę Lucasowi Fernandesowi, zawodnikowi Porimonense. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Porto.

W 50. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Wilsona Manafę z Porto, a w 58. minucie Denera z drużyny przeciwnej. Trener Porto wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Otavinha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Jesus Corona. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić drugiego gola.

Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Porimonense: Jacksonowi Martinezowi w 62. i Ayltonowi Morte'owi w 65. minucie. W 64. minucie w drużynie Porto doszło do zmiany. Fernando wszedł za Tiquinha. Trener Porimonense postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Lucasa Fernandesa i na pole gry wprowadził napastnika Wellingtona Carvalha, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Dopiero w drugiej połowie Moussa Marega wywołał eksplozję radości wśród kibiców Porto, zdobywając kolejną bramkę w 73. minucie pojedynku. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Alex Telles.

W 78. minucie Bruno Tabata został zmieniony przez Rustera, co miało wzmocnić zespół Porimonense. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yacine Brahimiego na Brunona Costę. W 86. minucie arbiter pokazał kartkę Pepe z Porto.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W doliczonej trzeciej minucie starcia na listę strzelców wpisał się Hector Herrera.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-3.

Iker Casillas
12′ Rúben Miguel Marques dos Santos Fernandes
Alex Nicolao Telles
78′ Bruno Vinícius Souza Ramos
Luis Helio Pereira Danilo
58′ Dener Gomes Clemente
Hector Herrera  90′
Pedro Miguel Cunha Sá
Moussa Marega  73′
34′ 70′ Lucas Fernandes da Silva
Francisco das Chagas Soares dos Santos64′
62′ Jackson Martinez
Yacine Brahimi  14′ 82′
65′ Aylton Filipe Boa Morte
Jesus Corona58′
Leonardo Navacchio
Vanailson Luciano de Souza Alves
12′ Henrique Gelain Custodio
Otávio Edmilson da Silva Monteiro58′
70′ Wellington Nascimento Carvalho
Fernando Andrade dos Santos64′
78′ Ruster Santos D'ajuda
André Filipe Ferreira Coelho Pereira

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.