Reklama

Reklama

MP w pływaniu: Kolejny rekord Polski wrocławianek

W ostatnim dniu mistrzostw Polski na krótkim basenie w Ostrowcu Świętokrzyskim pływaczki Śląska Wrocław po raz kolejny pobiły rekord Polski seniorek. Tym razem w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym.

Sztafeta w składzie: Maja Zawiszewska, Anna Dowgiert, Weronika Paluszek i Paulina Żelazna uzyskała czas 4.03,65.

Reklama

W piątek zawodniczki Śląska Wrocław pobiły rekord w sztafecie 4x50 m stylem zmiennym wynikiem 1.49,91.

Medaliści czwartego dnia MP:

mężczyźni

50 m st. motylkowym

1. Konrad Czerniak (Wisła Puławy)           23,20

2. Mateusz Zawada (AZS AWFiS Gdańsk)        23,59

3. Michał Poprawa (AZS AWF Katowice)        23,72

100 m st. grzbietowym

1. Krzysztof Jankiewicz (Nawa Skierniewice) 52,73

2. Tomasz Polewka (Ruch Grudziądz)          53,17

3. Mateusz Wysoczyński (Jordan Kraków)      53,56

100 m st. zmiennym

1. Marcin Tarczyński (Kapry Pruszków)       53,85

2. Filip Wypych (Trójka Łódź)               54,75

3. Paweł Korzeniowski (AZS AWF Warszawa)    55,05

200 m st. dowolnym

1. Jan Świtkowski (Skarpa Lublin)         1.45,69

2. Kacper Majchrzak (Warta Poznań)        1.46,59

3. Dawid Zieliński (MKP Szczecin)         1.46,72

200 m st. klasycznym

1. Maciej Certa (AZS AWF Warszawa)        2.10,61

2. Dawid Szulich (Delfin Legionowo)       2.10,85

3. Mateusz Pacholczyk (Kormoran Olsztyn)  2.11,57

4x200 m st. dowolnym

1. MKP Szczecin (Filip Zaborowski, Paweł Furtek, Oskar Krupecki, Dawid Zieliński)       7.15,13

2. Śląsk Wrocław (Maciej Zoniuk, Michał Szuba, Bartłomiej Kubkowski, Filip Bujoczek)    7.16,08

3. AZS AWF Katowice (Karol Zaczyński, Mateusz Wieteska, Krzysztof Wilk, Michał Poprawa) 7.17,03

kobiety

50 m st. dowolnym

1. Aleksandra Urbańczyk (Trójka Łódź)      24,57

2. Anna Kawecka (AZS AGH Kraków)           25,74

3. Paulina Żelazna (Śląsk Wrocław)         25,82

100 m st. klasycznym

1. Paulina Zachoszcz (MKP Szczecin)      1.08,09

2. Weronika Paluszek (Śląsk Wrocław)     1.08,90

3. Dominika Sztandera (Juvenia Wrocław)  1.09,82

100 m st. motylkowym

1. Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław)         59,36

2. Anna Dowgiert (Śląsk Wrocław)           59,66

3. Marcelina Radlińska (AZS AGH Kraków)    59,93

200 m st. dowolnym

1. Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław)         1.58,99

2. Justyna Burska (Piątka Konstantynów)    2.00,03

3. Wioletta Orczykowska (KS Limanowa-Swim) 2.01,79

200 m st. grzbietowym

1. Ludwika Szynal (Skarpa Lublin)        2.10,13

2. Maja Zawiszewska (Śląsk Wrocław)      2.13,37

3. Joanna Cieślak (Warta Poznań)         2.13,55

400 m st. zmiennym

1. Zuzanna Chwadeczko (Lublinianka)      4.43,91

2. Jowita Sieńczyk (Żak Biała Podlaska)  4.47,60

3. Katarzyna Szpucha (Olimpijczyk Aleksandrów) 4.49,93

4x100 m st. zmiennym

1. Śląsk Wrocław (Maja Zawiszewska, Anna Dowgiert, Weronika Paluszek, Paulina Żelazna)     4.03,65 - rekord Polski

2. Juvenia Wrocław (NKlaudia Naziębło, Alicja Tchrz, Dominika Sztandera, Paulina Kłopocka) 4.09,23

3. Unia Oświęcim (Katarzyna Górniak, Joanna Janiczek, Marlena Dudek, Alicja Ulatowska)     4.12,46

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje