33. kolejka 1. ligi: Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec 0-3 (0-1)

17 lipca na Stadionie Ludowym odbyło się starcie 33. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Zagłębia Sosnowiec i Stal. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Stal 3-0. Na stadionie stawiło się 502 widzów.

M. Żyro 46',51'

Drużyna Stal bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował drugą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Stal w 22. minucie spotkania, gdy Mateusz Mak zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Stal.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Stal, strzelając kolejnego gola. W 46. minucie na listę strzelców wpisał się Michał Żyro.

W 51. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Michał Żyro ze Stal. Między 56. a 61. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Stal i jedną drużynie przeciwnej.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w jedenastce Zagłębia Sosnowiec doszło do zmiany. Quentin Seedorf wszedł za Patryka Małeckiego. W 62. minucie za Dawida Ryndaka wszedł Mateusz Szwed. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-3.

Jakub Wrąbel
61′ Markas Beneta