31. kolejka 1. ligi: Warta Poznań - OKS Odra Opole 2-1 (1-0)

W starciu 31. kolejki polskiej 1. ligi, które rozegrane zostało 28 kwietnia, drużyna Warty wygrała z OKS-em Odra 2-1 (1-0). Mecz na Stadionie przy Drodze Dębińskiej w Poznaniu obejrzało 1 052 widzów.

31. kolejka Polska - 1. liga
2019-04-28 16:00 | Stadion: Stadion przy Drodze Dębińskiej | Widzów: 1052 | Arbiter: D. Kruczyński
S. Skrzypczak 90'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Warty nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Grzegorz Szymusik.

W 22. minucie kartkę dostał Szymon Skrzypczak, piłkarz OKS-u Odra. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Warty.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę dostał Michał Jakóbowski z zespołu gospodarzy. W 58. minucie za Adriana Cierpkę wszedł Bartosz Kalupa.

W 60. minucie Miłosz Trojak został zmieniony przez Krzysztofa Janusa, co miało wzmocnić jedenastkę OKS-u Odra. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michała Jakóbowskiego na Krzysztofa Biegańskiego oraz Łukasza Spławskiego na Michała Żebrakowskiego. W 65. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jakuba Kiełba z Warty, a w 68. minucie Pawła Baranowskiego z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Warty w 69. minucie spotkania, gdy Robert Janicki zdobył z karnego drugą bramkę. W 76. minucie w zespole OKS-u Odra doszło do zmiany. Mariusz Rybicki wszedł za Jakuba Modera.

Między 78. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 90. minucie gola kontaktowego strzelił z rzutu karnego Szymon Skrzypczak. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć zdobytych bramek.

W doliczonej trzeciej minucie pojedynku sędzia ukarał kartką Adriana Lisa, piłkarza gospodarzy. Drużynie OKS-u Odra zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Warty.

Skrzypczak
90′ Adrian Lis
Artur Krysiak
Tomasz Dejewski
Paweł Baranowski68′
Bartosz Kieliba
Łukasz Winiarczyk
65′ Jakub Kiełb
Piotr Żemło
Artur Marciniak
Dawid Błanik78′
 16′ Grzegorz Szymusik
Mateusz Czyżycki82′
Adrian Cierpka
Tomáš Mikinič
48′ Michał Jakóbowski
Jakub Moder
 69′ (k.) Robert Janicki
Rafał Niziołek
Wojciech Fadecki
Miłosz Trojak
Łukasz Spławski
Szymon Skrzypczak  90′ (k.) 22′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po cztery żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast jedenastka OKS-u Odra w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.