Liga niemiecka - 33. kolejka 3. ligi: FC Energie Cottbus - 1. FC Kaiserslautern 1-1 (0-0)

13 kwietnia na Stadionie der Freundschaft odbył się pojedynek 33. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami Energie Cottbus i FC Kaiserslautern. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Mecz obejrzało 7 667 widzów.

33. kolejka Niemcy - 3. liga
2019-04-13 14:00 | Stadion: Stadion der Freundschaft | Widzów: 7667 | Arbiter: T. Reichel
FC Energie Cottbus
1. FC Kaiserslautern
1
1
J. Gjasula 80'
J. Löhmannsröben 89'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Jedenastka FC Kaiserslautern (”FCK”) wygrała aż osiem razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko trzy.

Od pierwszych minut zespół FC Kaiserslautern zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Energie Cottbus była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 58. minucie kartkę dostał Mads Winther z ”FCK”. Trener Energie Cottbus wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Moritza Broschinskiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Dimitar Rangelov. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić dającego prowadzenie gola.

W 67. minucie arbiter wręczył kartkę José-Juniorowi Matuwili z zespołu gospodarzy. Trener FC Kaiserslautern postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Floriana Picka i na pole gry wprowadził napastnika Antonia Jonjica. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Między 72. a 79. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Energie Cottbus w 80. minucie spotkania, gdy Jürgen Gjasula zdobył z karnego pierwszą bramkę. W 81. minucie Gino Fechner został zastąpiony przez Eliasa Hutha.

Na trzy minuty przed zakończeniem starcia w drużynie Energie Cottbus doszło do zmiany. Luke Hemmerich wszedł za Strelego Mambę.

Zawodnicy FC Kaiserslautern szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 89. minucie Jan Löhmannsröben wyrównał wynik meczu.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w zespole FC Kaiserslautern doszło do zmiany. Christoph Hemlein wszedł za Dominika Schada. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Lennart Grill79′
67′ José-Junior Matuwila Ndonga
Jan Dominic Löhmannsröben  89′
 80′ (k.) Jürgen Fatmir Gjasula
Florian Pick71′
Leon Schneider
Carlo Sickinger
72′ Kevin-Okyere Weidlich
Mads Winther Albæk58′
61′ Dimitar Dimitrov Rangelov
Timmy Thiele
87′ Streli Mamba
Christian Kühlwetter
Tim Stawecki
Wolfgang Hesl
87′ Luke Hemmerich
Julius Valentin Biada
61′ Moritz Broschinski
Elias Huth81′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Natomiast zespół ”FCK” w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

21 kwietnia jedenastka FC Kaiserslautern będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie FC Hansa Rostock. Tego samego dnia Sportfreunde Lotte będzie gościć zespół Energie Cottbus.