Liga meksykańska - 14. kolejka Liga MX: CD Guadalajara - CSyD Atlas de Guadalajara 3-2 (2-0)

W pojedynku 14. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 18 października, jedenastka CD Guadalajara wygrała z Atlasem 3-2 (2-0). Starcie odbyło się na Estadio AKRON w Zapopan.

V. Malcorra 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 40 razy. Drużyna CD Guadalajara wygrała aż 18 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko 11.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy CD Guadalajara otworzyli wynik. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Uriel Antuna. Przy zdobyciu bramki pomagał Jesús Angulo.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CD Guadalajara w 41. minucie spotkania, gdy José Macías strzelił drugiego gola. Asystę zaliczył Uriel Antuna.

Trener Atlasu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Ignacio Jeraldino, a murawę opuścił Luciano Acosta. Ignacio Jeraldino spełnił oczekiwania trenera strzelając jedną bramkę. Był to jego pierwszy gol w tegorocznych rozgrywkach. W 55. minucie sędzia pokazał kartkę Andersonowi Santamaríi z jedenastki gości.

W 60. minucie za José Abellę wszedł Diego Barbosa. W 69. minucie boisko opuścili piłkarze Atlasu: Edyairth Ortega, Ían Torres, a na ich miejsce weszli Lorenzo Reyes, Alex Ibarra. A kibice CD Guadalajara nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dietera Villalpandę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Ernesto Vega. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić trzeciego gola.

W 72. minucie karnego dla Atlas nie wykorzystał Víctor Malcorra. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Isaac Brizuela wywołał eksplozję radości wśród kibiców CD Guadalajara, zdobywając kolejną bramkę w 85. minucie spotkania. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy bramce zaliczył Dieter Villalpando.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Gola na 3-1 na trzy minuty przed zakończeniem meczu strzelił Ignacio Jeraldino.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom CD Guadalajara: Hiramowi Mierowi w 88. minucie i Antoniowi Briseñowi w piątej minucie doliczonego czasu starcia. Minutę później wynik ustalił z karnego Víctor Malcorra. Jedenastce Atlasu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny CD Guadalajara.

Camilo Vargas
75′ Jesús Enrique Sánchez García
José Javier Abella Fanjul60′
88′ Hiram Ricardo Mier Alanis
Hugo Martín Nervo
90′ Antonio Briseño Vázquez
Anderson Santamaría Bardales55′
Miguel Ponce
Jesús Alberto Angulo Uriarte
 85′ Isaac Brizuela
Alex Ibarra69′
75′ Jesús Ricardo Angulo Uriarte
Jesús Antonio Isijara Rodríguez
Jose Vazquez
Luciano Federico Acosta46′
69′ Ernesto Alexis Vega Rojas
Víctor Ignacio Malcorra  90′ (k.) 72′ (k.)
 36′ 83′ Uriel Antuna
Lorenzo Enrique Reyes Vicencio69′
 41′ 83′ José Juan Macías Guzmán
Marcelo Javier Correa82′
José Antonio Rodríguez Romero
Edgar Adolfo Hernández Tellez
Alexis Francisco Peña López
Diego Armando Barbosa Zaragoza60′
75′ Gilberto Sepúlveda López
Brayton Josué Vázquez Vélez
75′ Fernando Beltrán Cruz
Armando Escobar Díaz
83′ Javier Eduardo López Ramírez
Edyairth Alberto Ortega Alatorre69′
Irving Abraham Márquez Casas
Alan Neftaly Reyes Martínez
69′ Dieter Daniel Villalpando Pérez
Jonathan Ozziel Herrera Morales82′
Ronaldo Cisneros Morell
Ignacio Alejandro Jeraldino Jul46′  87′
Oribe Peralta
Ían Jairo Misael Torres Ramírez69′
83′ Ángel Zaldívar Caviedes
Christopher Brayan Trejo Morantes

Piłkarze CD Guadalajara otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.