• 6 .Olympique Marsylia (32 pkt.)
  • 7 .Angers Sporting Club de l'Ouest (30 pkt.)
  • 8 .Girondins Bordeaux (29 pkt.)

Stade de Reims - Dijon FCO 0-0. Liga francuska - 18. kolejka Ligue 1

W starciu 18. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 6 stycznia, drużyna Stade Reims zremisowała z Dijon FCO 0-0. Pojedynek odbył się na Stade Auguste-Delaune II.

18. kolejka Francja - Ligue 1
2021-01-06 21:00 | Stadion: Stade Auguste-Delaune II | Arbiter: Amaury Delerue
Stade de Reims
Dijon FCO
0
0

Było to spotkanie jedenastek broniących się przed spadkiem. Spotkała się 15. i 19. drużyna Ligue' 1.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Dijon FCO wygrała jeden raz, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Dijon FCO: Pape'owi Diopowi w 25. i Bersantowi Celinie w 42. minucie.

W 59. minucie arbiter pokazał kartkę Thomasowi Foketowi, piłkarzowi gospodarzy. Trener Dijon FCO postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Mihaiego Dobre'a i na pole gry wprowadził napastnika Mounira Chouiara. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 65. minucie za Erica Dinę wszedł Frederic Sammaritano. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Stade Reims doszło do zmiany. Mathieu Cafaro wszedł za Arbëra Zenelego. W tej samej minucie trener Stade Reims postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Moussa Doumbia, a murawę opuścił Nathanaël Mbuku.

W 74. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Xaviera Chavalerina ze Stade Reims, a w 79. minucie Frederica Sammaritana z drużyny przeciwnej. W 77. minucie Pape Diop został zmieniony przez Jordana Mariégo, a za Mamę Baldé wszedł na boisko Pape Konaté, co miało wzmocnić drużynę Dijon FCO. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Moreta Cassamę na Ela Toure'a.

Anthony Racioppi
59′ Thomas Foket
Didier Ndong Ibrahim
66′ Nathanaël Mbuku
Mihai Alexandru Dobre64′
74′ Xavier Chavalerin
Eric Junior Dina Ebimbe65′
66′ Arbër Zeneli
Pape Cheikh Diop Gueye25′ 77′
77′ Moreto Moro Cassamã
Wesley Lautoa
66′ Mathieu Cafaro
Jonathan Panzo
66′ Moussa Doumbia
Pape Moussa Konaté84′
77′ El Bilal Toure
Aurélien Scheidler

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Dijon FCO w drugiej połowie wymienił czterech graczy.