• 6 .Olympique Marsylia (32 pkt.)
  • 7 .Racing Club de Lens (31 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (30 pkt.)

Stade Brest - OGC Nice 2-0 (2-0). Liga francuska - 18. kolejka Ligue 1

6 stycznia na Stade Francis-Le Blé odbył się pojedynek 18. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Stade Brest i OGC Nice. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Stade Brest 2-0.

F. Honorat 28'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Stade Brest zajmowała 11., natomiast jedenastka OGC Nice (”Orły”) - 12. miejsce.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna OGC Nice wygrała dwa razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał William Saliba z ”Orłych”. Była to 12. minuta spotkania.

Trzeba było trochę poczekać, aby Steve Mounié wywołał eksplozję radości wśród kibiców Stade Brest, strzelając gola w 23. minucie meczu.

Zespół OGC Nice ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Franck Honorat.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 52. minucie kartkę dostał Franck Honorat, piłkarz gospodarzy. W 57. minucie Youcef Atal został zastąpiony przez Hassane Kamarę.

W tej samej minucie trener OGC Nice postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Alexis Claude, a murawę opuścił Rony Lopes. W 63. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Amine Gouiri z OGC Nice, a w 71. minucie Paula Lasne'a z drużyny przeciwnej. A trener Stade Brest wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Cristiana Battocchia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Steve Mounié.

W doliczonej pierwszej minucie pojedynku kartkę dostał Hicham Mahou z zespołu gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Walter Daniel Benítez
80′ Ronaël Julien Pierre-Gabriel
Hichem Boudaoui69′
 28′ 52′ 87′ Franck Honorat
Jeff Reine-Adélaïde
89′ Romain Faivre
Jordan Lotomba78′
71′ Paul Lasne
Morgan Schneiderlin78′
 23′ 80′ Steve Mounié
Marcos Paulo Mesquita Lopes57′
80′ Irvin Cardona
Andy Pelmard
80′ Jean-Kevin Duverne
Alexis Claude Maurice57′
80′ Cristian Damián Battocchio
Hassane Kamara57′
89′ Hugo Magnetti
Hicham Mahou78′ 90′
Hiang'a Mananga Mbock
Khéphren Thuram-Ulien78′
87′ Romain Philippoteaux
Alexis Trouillet
80′ Gaëtan Charbonnier
Dan Ndoye69′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.