• 5 .Racing Club de Lens (44 pkt.)
  • 6 .FC Metz (41 pkt.)
  • 7 .Montpellier HSC (40 pkt.)
  • 8 .Olympique Marsylia (39 pkt.)

Paris Saint-Germain FC - AS Monaco 0-2 (0-1). Liga francuska - 26. kolejka Ligue 1

W pojedynku 26. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 21 lutego, drużyna PSG przegrała z AS Monaco 0-2 (0-1). Starcie odbyło się na Parc des Princes w Paryżu.

G. Maripán 51'

Było to spotkanie drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż spotkały się druga i czwarta jedenastka Ligue' 1.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 49 razy. Drużyna AS Monaco wygrała aż 20 razy, zremisowała 16, a przegrała tylko 13.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Sofiane Diop. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zaliczył Ruben Aguilar.

W 15. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Auréliena Tchouaméniego z AS Monaco, a w 45. minucie Idrissę Gueye z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AS Monaco.

W 50. minucie kartkę otrzymał Presnel Kimpembe z PSG (”Les Parisiens”).

Drużyna PSG ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 51. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Guillermo Maripán.

W 55. minucie za Idrissę Gueyego wszedł Rafinha. W tej samej minucie w zespole PSG doszło do zmiany. Marco Verratti wszedł za Andera Herrerę. W 57. minucie kartką został ukarany Leandro Paredes, piłkarz PSG.

Kibice AS Monaco nie mogli już doczekać się wprowadzenia Stevana Joveticia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 18 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Wissam Ben Yedder. Niedługo później trener ”Les Parisiens” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Julian Draxler, a murawę opuścił Mauro Icardi. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Kylian Mbappé, zawodnik gospodarzy.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Benoît Badiashile Mukinayi
50′ Presnel Kimpembe
Guillermo Alfonso Maripán Loaysa  51′
Layvin Kurzawa
Ruben Aguilar80′
55′ Ander Herrera Agüera
Aurélien Tchouaméni15′
45′ 55′ Idrissa Gana Gueye
Sofiane Diop  6′ 80′
57′ 73′ Leandro Daniel Paredes
Kevin Volland90′
Moise Bioty Kean
Youssouf Fofana
73′ Mauro Emanuel Icardi Rivero
Caio Henrique Oliveira Silva
90′ Kylian Mbappé
Djibril Sidibé80′
73′ Luis Helio Pereira Danilo
Krépin Diatta
73′ Julian Draxler
Cesc Fabregas
55′ Alcantara Rafinha
Aleksandr Gołowin80′
Xavi Simons
Eliot Matazo
55′ Marco Verratti
Stevan Jovetić71′

Przewaga zespołu PSG w posiadaniu piłki była ogromna (74 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze PSG obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.