Montpellier HSC - Stade Rennes FC 2-1 (2-0). Liga francuska - 26. kolejka Ligue 1

21 lutego na Stade de la Mosson odbył się mecz 26. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Montpellier HSC i Stade Rennes. Starcie zakończyło się zwycięstwem Montpellier HSC 2-1.

S. Guirassy 78'

Drużyna Stade Rennes (”Czerwono-Czarni”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował piąte miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 41 pojedynków jedenastka Stade Rennes wygrała 17 razy i zanotowała 12 porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Montpellier HSC (”MHSC”) w 17. minucie spotkania, gdy Stephy Mavididi zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Téji Savanier.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Téjemu Savanierowi z jedenastki gospodarzy. Była to 23. minuta pojedynku.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Montpellier HSC, strzelając kolejnego gola. W 27. minucie Stephy Mavididi ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 51. minucie karnego dla Montpellier HSC nie wykorzystał Téji Savanier strzelając obok bramki. Trener ”MHSC” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jorisa Chotarda. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Téji Savanier.

W 62. minucie Benjamin Bourigeaud zastąpił Bena Halfona. W tej samej minucie trener Stade Rennes postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Eduardo Camavinga, a murawę opuścił Jonas Martin. W 62. minucie Adrien Truffert został zmieniony przez Christa-Emmanuela Maouassę, a za Damiena Da Silvę wszedł na boisko Gerzino Nyamsi, co miało wzmocnić zespół Stade Rennes. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sepe'a Wahiego na Arnauda Souqueta.

W 64. minucie sędzia przyznał kartkę Damienowi Da Silvie z Stade Rennes.

Mimo że drużyna gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 99 ataków oddała tylko sześć celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 78. minucie gola kontaktowego strzelił Serhou Guirassy. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Ben Halfon.

W 81. minucie Martin Terrier został zmieniony przez Romaina Del Castillo, co miało wzmocnić zespół Stade Rennes. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stephy'ego Mavididiego na Petara Szkuleticia. W 89. minucie kartką został ukarany Christ-Emmanuel Maouassa, piłkarz gości. Jedenastce ”Czerwono-Czarnych” zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny ”MHSC”.

Benjamin Bourigeaud62′
 17′, 27′ 86′ Stephy Alvaro Mavididi
Steven N'Zonzi
51′ (k.) 23′ 56′ Téji Tedy Savanier
Jérémy Doku
Jordan Ferri
Serhou Yadaly Guirassy  78′
75′ Sepe Elye Wahi
Martin Terrier81′
Matis Carvalho
Romain Jules Salin
75′ Arnaud Souquet
Christ-Emmanuel Faitout Maouassa62′ 89′
Pedro Filipe Teodósio Mendes
Gerzino Nyamsi65′
Clément Vidal
Brandon Soppy
56′ Joris Chotard
Eduardo Celmi Camavinga62′
Keagan Larenzo Dolly
Gnantin Yann Gboho
Damien Vincent Denis Le Tallec
Ben Halfon62′
86′ Petar Szkuletić
Romain Del Castillo81′
Il-Lok Yun
Adrien Hunou

Przewaga zespołu ”Czerwono-Czarnych” w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka Montpellier HSC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.