• 6 .Olympique Marsylia (32 pkt.)
  • 7 .Angers Sporting Club de l'Ouest (30 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (28 pkt.)

FC Metz - Girondins Bordeaux 0-0. Liga francuska - 18. kolejka Ligue 1

W meczu 18. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 6 stycznia, drużyna FC Metz zremisowała z Bordeaux 0-0. Starcie odbyło się na Stade Saint-Symphorien w Longeville-lès-Metz.

18. kolejka Francja - Ligue 1
2021-01-06 19:00 | Stadion: Stade Saint-Symphorien | Arbiter: Antony Gautier
FC Metz
Girondins Bordeaux
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 32 spotkania jedenastka Bordeaux (”Żyrondyści”) wygrała 19 razy i zanotowała pięć porażek oraz osiem remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 20. a 39. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 56. minucie Pablo zastąpił Laurenta Koscielny'ego. W tej samej minucie trener ”Żyrondystów” postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Mehdi Zerkane, a murawę opuścił Yacine Adli.

Chwilę później trener FC Metz postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Aarona Leyę. Na boisko wszedł Thierry Ambrose, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 61. a 71. minutą, boisko opuścili zawodnicy Bordeaux: Josh Maja, Rémi Oudin, Hwang Ui-jo, na ich miejsce weszli: Jimmy Briand, Samuel Kalu, Nicolas de Préville. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Youssefa Maziza, Mamadou Gueyego zajęli: Warren Tchimbembé, Vágner.

Rémi Oudin71′
61′ Mamadou Lamine Gueye
Ui-jo Hwang71′
Digbo G'nampa Habib Maïga
Toma Bašić
61′ Youssef Maziz
Yacine Adli20′ 56′
39′ 61′ Aaron Leya Iseka
Mehdi Zerkane56′
61′ Warren Tchimbembé
Dilane Bakwa
Boubacar Traoré
Jimmy Briand70′
Papa Ndiaga Yade
Nicolas de Préville71′
61′ Thierry Ambrose
Samuel Kalu71′
61′ Vágner José Dias Gonçalves
Amadou Traore

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Bordeaux pokazał dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Bordeaux w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.