Reklama

Reklama

Łukasz Bodnar wygrał 51. Małopolski Wyścig Górski

Łukasz Bodnar, Paweł Cieślik (obaj z grupy Bank BGŻ) i Czech Jiri Hudecek (Bauknecht Author) to czołowa trójka zakończonego w sobotę 51. Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Zwycięzcą trzeciego, ostatniego etapu został Białorusin Branislau Samoilau.


Ostatni etap tegorocznej edycji prowadził dwoma pętlami w okolicach Niedzicy, ze startem i metą w tej miejscowości. Podobnie jak piątkowy przebiegał pod znakiem ataków, w których celowali młodsi zawodnicy, a także kolarze CCC Polsat, którym wyraźnie nie wiodło się na poprzednich odcinkach.

Reklama

W końcówce najbardziej aktywni byli Marcin Sapa (BDC MarcPol), Kamil Zieliński (Las Vegas Power Energy Drink) i Białorusin Samoilau. Ten ostatni zdecydował się na samotny atak na ostatniej górskiej premii, na 99. kilometrze, i zdystansował goniących go Zielińskiego i Sapę.

W klasyfikacji górskiej zwyciężył Łukasz Bodnar, najaktywniejszym został Marcin Sapa, a drużynowo wyścig wygrała ekipa Banku BGŻ.

"Tak to zawsze planujemy, żeby ten ostatni, najtrudniejszy etap pokazywał, kto jest najsilniejszy. Dziś było do przejechania ok. 120 kilometrów, z wieloma stromymi podjazdami i w sumie pięcioma górskimi premiami, dwiema lotnymi i jedną specjalną. Gwarantuję, że nie było łatwo" - zapewnił dyrektor wyścigu Marek Kosicki.

Zdaniem zwycięzcy klasyfikacji generalnej to jednak piątkowy etap był najtrudniejszy. "Wszystkie były ciężkie, ale dzisiaj byliśmy z Pawłem w pozycji broniącej, a nie atakującej, więc to wczorajszy był według mnie najgorszy" - zauważył Bodnar.

Ekipa BGŻ wygrała także klasyfikację drużynową. "Spisała się na medal. Na początku tego sezonu nie szło nam zbyt dobrze, jednak cały zespół potrafił się zintegrować i razem trenował. To jak widać zdało egzamin" - podkreślił zwycięzca wyścigu.

Radości nie krył także jego kolega z drużyny i wicelider trzydniowej rywalizacji. "Podobnie jak w ubiegłym roku byłem drugi. To cieszy, bo sukcesy indywidualne i drużynowe dobrze rokują na kolejne starty, chociażby w rozpoczynających się za kilka dni mistrzostwach Polski (Sobótka 19-23 czerwca)" - dodał Cieślik.

Małopolski Wyścig Górski był ósmą w tym sezonie imprezą zaliczaną do punktacji BGŻ ProLigi. W czołówce tej klasyfikacji nadal dominują kolarze CCC Polsat Polkowice, choć na MWG spisywali się słabiej. Sporo punktów uzbierali natomiast zawodnicy Banku BGŻ, co zapowiada ciekawą rywalizację w drugiej części sezonu.

Wyniki trzeciego etapu:

1. Branislau Samoilau (RCOP Białoruś)                   3:01.29
2. Kamil Zieliński (Las Vegas Power Energy Drink) strata     51 s
3. Marcin Sapa (BDC-Marcpol Team)                          1.01
4. Jacek Morajko (CCC Polsat Polkowice)                    1.03
5. Kamil Gradek (BDC-Marcpol Team)                        
6. Karol Domagalski (repr.Polski)  (obaj ten sam czas)

Klasyfikacja generalna MWG:

1. Łukasz Bodnar (Bank BGŻ)              10:49.24
2. Paweł Cieślik (Bank BGŻ)              strata 4 s
3. Jirzu Hudecki (Czechy, Bauknecht Author)  1.38
4. Branislau Samoilau (RCOP Białoruś)        1.49
5. Jacek Morajko   (CCC Polsat Polkowice)    3.02
6. Karol Domagalski (repr.Polski)            3.05

Dowiedz się więcej na temat: Łukasz Bodnar

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama