Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (27 pkt.)
  • 2 .Lechia Gdańsk (22 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (21 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (19 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 6 .Radomiak (16 pkt.)
  • 7 .Cracovia (16 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (16 pkt.)

Śląsk Wrocław. Lavicka: motywacja będzie wysoka

Trener Śląska Wrocław Vitezslav Lavicka przed spotkaniem z Piastem w Gliwicach zwrócił uwagę, że oba zespoły szansę na grę w europejskich pucharach mają już tylko przez ligę, bo nie grają w Pucharze Polski. "Dlatego motywacja u nich i u nas będzie wysoka" - dodał.

Po 33. kolejkach Piast zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli, a Śląsk jest czwarty i ma jeden punkt mniej. Szanse na dogonienie pierwszej Legii Warszawa obie ekipy mają znikome i pozostaje im walka o miejsca dające prawo gry w europejskich pucharach. Trener wrocławian zwrócił uwagę, że dla obu ekip to jedyna droga do możliwości pokazania się później na arenie międzynarodowej.

"Ani my, ani Piast nie gramy już w Pucharze Polski i musimy się koncentrować już tylko na lidze, bo tylko w ten sposób możemy zapewnić sobie prawo gry w pucharach. Chcemy tego my, ale Piast na pewno też, dlatego myślę, że motywacja u nich i u nas będzie w niedzielę wysoka" - powiedział czeski szkoleniowiec.

Reklama

W sezonie zasadniczym Śląsk dwa razy ograł ekipę z Gliwic. Najpierw we Wrocławiu 2-1, gdzie zwycięskie gole zdobył w ostatnich sześciu minutach, a następnie w rewanżu aż 3-0. Ten drugi wynik może być mylący, bo w pierwszej bezbramkowej połowie to Piast był zdecydowanie lepszy i mógł zdobyć kilka goli.

"Mamy z Piastem pozytywny bilans w tym sezonie, ale to już historia. Przed nami nowe wyzwanie i nowy mecz. Szykujemy się na przeciwnika, który walczy o puchary tak samo jak my. Wierzę, że moi zawodnicy będą tak samo zmotywowani, jak to było na treningach w czasie tygodnia" - skomentował trener.

W Gliwicach w zespole Śląska zabraknie Krzysztofa Mączyńskiego, który musi pauzować za kartki. Pozostali zawodnicy, poza tymi powracającymi do treningów po poważnych urazach jak Wojciech Golla i Łukasz Broź, powinni być gotowi do gry.

Dla Lavicki będzie to 51. mecz na ławce trenerskiej zespołu z Wrocławia. Czech powiedział, że trudno mu wskazać ten najważniejszy.

"Każdy mecz, który kończy się zwycięstwem jest dobry. W piłce trzeba zwracać też uwagę na jakość przeciwnika. Szanuję każdy punkt, który drużyna zdobyła tych meczach. Były trudne chwile w poprzednim sezonie, kiedy walczyliśmy o utrzymanie i wtedy zdobywaliśmy bardzo ważne punkty. Każde zwycięstwo szanujemy i daje to nowe doświadczenie i dodaje pewności siebie. Teraz liczę na punkty w Gliwicach" - podkreślił.

Początek meczu Piast - Śląsk w niedzielę o godz. 17.30.

#POMAGAMINTERIA

1 czerwca reprezentantka Polski w kolarstwie górskim Rita Malinkiewicz i jej koleżanka Katarzyna Konwa jechały na trening w ramach autorskiego projektu Rity dla pasjonatów kolarstwa #RittRide for all. Z niewyjaśnionych przyczyn w Wilkowicach koło Bielska-Białej wjechał w nie samochód jadący z naprzeciwka. Kasia przeszła wiele operacji, w tym zabieg zespolenia połamanego kręgosłupa i połamanej twarzoczaszki oraz częściową rekonstrukcję nosa i języka. Rita nadal pozostaje w śpiączce farmakologicznej, a jej obecny stan zdrowia jest bardzo ciężki. Potrzeba pieniędzy na ich leczenie i rehabilitację - dołącz do zbiórki. Sprawdź szczegóły >>>
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje