Reklama

Reklama

Ekstraklasa. Radosław Majewski zagra w Western Sydney Wanderers FC

Już kilkanaście godzin po rozwiązaniu kontraktu z Pogonią Szczecin Radosław Majewski związał się z nowym klubem. Przez najbliższy rok będzie występować w Western Sydney Wanderers FC w lidze australijskiej.

Majewski do czerwca przyszłego roku był związany kontraktem z Pogonią, ale na własną prośbę zakończył współpracę. Stwierdził, że otrzymał "ofertę nie do odrzucenia" z zagranicy.

Okazało się, że propozycja, o jakiej wspomniał, pochodziła z Australii. Western Sydney Wanderers FC w nocy z czwartku na piątek polskiego czasu ogłosiło, że podpisało z Majewskim roczny kontrakt.

- Nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę Australię. Słyszałem wiele dobrych rzeczy o Western Sydney Wanderers. Rozmawiałem już z trenerem i jestem bardzo podekscytowany perspektywą naszej współpracy - podkreśla Polak, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Reklama

Western Sydney Wanderers zajęło ósme miejsce ostatniego sezonu zasadniczego A-League. Szkoleniowcem drużyny jest Markus Babbel, były piłkarz Bayernu Monachium i Liverpoolu, mistrz Europy z 1996 r.

Oprócz gry w Ekstraklasie, Majewski spędził kilka lat w angielskiej Championship, występował też w lidze greckiej. Ma na koncie dziewięć meczów w reprezentacji Polski. W poprzednim sezonie był jedną z najważniejszych postaci Pogoni - w 36 meczach Ekstraklasy zdobył osiem bramek.

DG

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL