Reklama

Reklama

Piast - Górnik. Komisja Ligi nałożyła pierwszą karę

Jest już pierwsza decyzja Komisji Ligi po skandalicznych wydarzeniach podczas meczu Piast Gliwice - Górnik Zabrze, który został przerwany przez chuliganów.

"Po zapoznaniu się z opisem zdarzeń sporządzonym przez delegata meczowego i sędziego głównego zawodów, KL nałożyła na gospodarzy środek zapobiegawczy w postaci zakazu wejścia na najbliższy mecz domowy dla wszystkich osób, które na meczu z Górnikiem znajdowały na trybunie za bramką, w sektorach S, R, P i O. Przed ostatecznym orzeczeniem Komisja Ligi zapozna się ze stanowiskami klubów, które mają zostać przedstawione przed nadzwyczajnym posiedzeniem Komisji Ligi, zaplanowanym na 5 marca br.

Decyzja Komisji Ligi z 4 marca oznacza, że na najbliższym meczu Ekstraklasy w Gliwicach stadion zostanie zamknięty dla osób, które podczas niedzielnego meczu, stworzyły realne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Na mecz będą mogli wejść pozostali kibice" - czytamy w oświadczeniu.

W 80. minucie spotkania, przy prowadzeniu gospodarzy 1-0, grupa kibiców Piasta zniszczyła część ogrodzenia, kilku wbiegło na murawę. Interweniowali najpierw ochroniarze, potem policjanci. Piłkarze Piasta próbowali uspokoić chuliganów, ale ich wysiłki nic nie dały. Po 38-minutowej przerwie zapadła decyzja o zakończeniu meczu.

Wszystko wskazuje na to, że gliwicki klub zostanie surowo ukarany. Karami i rozstrzygnięciem spotkania zajmie się w poniedziałek Komisja Ligi.

Reklama

Wyniki, terminarz i tabela Ekstraklasy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL