Reklama

Reklama

Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 4-3. Trzy osoby zatrzymane po derbach Trójmiasta

Po piłkarskich derbach Lechia Gdańsk - Arka Gdynia, mimo że mecz odbył się bez udziału kibiców, policja zatrzymała trzy osoby. Jeden mężczyzna odpowie za napaść na funkcjonariuszy, a dwóch za posiadanie narkotyków.

Oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Karina Kamińska powiedziała w poniedziałek, że podczas policyjnego zabezpieczenia meczu, który odbył się w niedzielę wieczorem w Gdańsku pracował technik kryminalistyki nagrywający przebieg zdarzeń na ulicach miasta.

"Policjanci będą teraz przeglądać bogaty materiał video, jaki powstał w trakcie zabezpieczenia i sukcesywnie rozliczać osoby, które łamały prawo" - dodała Kamińska.

Policyjne zabezpieczenie różniło się od tych poprzednich z uwagi na brak kibiców na trybunach.

Policjanci w związku z tym zabezpieczyli prewencyjnie miejsca w pobliżu lokali gastronomicznych, w których odbywały się telewizyjne transmisje meczu. Nadzorem objęto również miejsca zbierania się kibiców.

Podczas kontroli jednego z tych miejsc policjanci zauważyli grupę osób, która wbrew zakazowi odpaliła race i fajerwerki oraz nie przestrzegała nakazów wynikających z COVID-19.

Policjanci wylegitymowali 11 osób, wobec których sporządzone zostaną wnioski o ukaranie do sądu.

Reklama

Ponadto policjanci zatrzymali dwie osoby, które miały przy sobie narkotyki. Zabezpieczone środki policjanci przekazali do badań, a zatrzymanych osadzili w policyjnej celi. Mężczyźni usłyszą zarzut posiadania środków odurzających.

Przy ul. Nad Stawem policjanci podjęli interwencję wobec ponad 120 osób, które podczas fetowania odpaliły race świetlne, petardy i mimo nadawanych przez policjantów komunikatów o konieczności zachowania się zgodnie z prawem nie dostosowały się do poleceń.

Policjanci w wyniku interwencji ukarali osoby mandatami karnymi m.in. za odpalanie rac, spożywanie alkoholu, zakłócanie porządku, nieobyczajne wybryki, zanieczyszczanie miejsca publicznego i niestosowania się do zakazów związanych z COVID-19.

"Podczas interwencji policjanci zatrzymali 30-letniego pseudokibica, który rzucił w interweniującego policjanta drewnianą sztachetą oraz szklaną butelką. Chuligan został doprowadzony do policyjnego aresztu, wkrótce usłyszy zarzut czynnej napaści na policjantów. Za to przestępstwo grozi 10 lat pozbawienia wolności" - powiedziała Kamińska. 

Autor: Krzysztof Wójcik

Wyniki, terminarz i tabela EkstraklasyWasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama