Reklama

Reklama

MP w kajakarstwie: dwa złote medale Ambroziaka

Kajakarz KSC Olsztyn Denis Ambroziak zdobył w Poznaniu dwa złote medale na dystansie 200 m w pierwszym dniu 76. mistrzostw Polski. W finale K1 kobiet Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz) o 0,1 s pokonała Karolinę Naję (AZS AWF Gorzów Wlkp.).

Kajakarz KSC Olsztyn Denis Ambroziak zdobył w Poznaniu dwa złote medale na dystansie 200 m w pierwszym dniu 76. mistrzostw Polski. W finale K1 kobiet Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz) o 0,1 s pokonała Karolinę Naję (AZS AWF Gorzów Wlkp.).

Ambroziak wygrał na jedynce oraz w dwójce z Krzysztofem Wroniewiczem. W K1 niespodzianką była dopiero czwarta lokata Piotra Siemionowskiego, byłego mistrza świata w tej konkurencji i uczestnika igrzysk olimpijskich w Londynie.

Niezwykle zacięty pojedynek w finale jedynek stoczyły Walczykiewicz i Naja. Ostatnio częściej wygrywała Naja, ale w Poznaniu zawodniczka KTW Kalisz odzyskała stracony przed rokiem mistrzowski tytuł.

Na mecie Naja podkreśliła, że jest to "zdrowa rywalizacja, która w żaden sposób nie przenosi się na ląd".

- Wszystko dzieje się w kajaku i na wodzie. Myślę, że obie jesteśmy na bardzo wysokim poziomie i każda z nas może walczyć z najlepszymi. O tym, która z nas jest lepsza decydują drobne rzeczy jak dyspozycja dnia, układ zawodów - przyznała brązowa medalistka IO w Londynie.

Reklama

- Marta jest wicemistrzynią świata, ma większe doświadczenie. Która z nas będzie startować na mistrzostwach Europy czy świata to już zadecyduje trener. Nie ukrywam, że lubię ten dystans, bo +najmniej boli+. Pięćsetka jest już bardziej wytrzymałościową konkurencją, kosztuje więcej zdrowia. Ale ja nie mogę pozwolić sobie, żeby tylko startować na 200 m, bo mam też predyspozycje pływania na 500 m - dodała Naja.

Na 200 m dwa medale, złoto w jedynce i srebro w dwójce (z Mariuszem Krukiem), zdobył Andrzej Jezierski. To były reprezentant Polski, ale posiada także obywatelstwo Irlandii i od kilku lat startuje w barwach tego kraju. Jezierski jest jednak wciąż zawodnikiem Posnanii i dla tego klubu zdobywa medale.

W sobotę po południu rozegrane zostaną konkurencje na dystansie 500 m. Mistrzostwa Polski są jednocześnie regatami eliminacyjnymi do kadry seniorów na lipcowe mistrzostwa Europy. Zawody potrwają do niedzieli.

Medaliści na 200 m:

K1 mężczyzn

1. Denis Ambroziak (Kayak Sport Olsztyn) 35,455

2. Bartosz Jonkisz (AZS AWF Gorzów Wlkp.) 35,711

3. Sebastian Szypuła (Zawisza Bydgoszcz) 35,903

K2 mężczyzn

1. Kayak Sport Olsztyn (Denis Ambroziak, Krzysztof Wroniewicz)  33,938

2. KKW Kraków (Grzegorz Bierzało, Michał Chwaja)                34,374

3. AZS AWF Gorzów Wlkp. (Dorian Kliczkowski, Marcin Nickowski)  34,586

C1 mężczyzn

1. Andrzej Jezierski (Posnania)         40,641

2. Michał Łubniewski (Stomil Olsztyn)   40,913

3. Tomasz Barniak (OKSW Olsztyn)        41,257

C2 mężczyzn

1. AZS AWF Poznań (Mariusz Ruczyński, Daniel Pospiech) 38,281

2. Posnania (Andrzej Jezierski, Mariusz Kruk)          39,201

3. AZS AWF Poznań (Łukasz Nowak, Tomasz Pospiech)    39,909

K1 kobiet

1. Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz)       40,925

2. Karolina Naja (AZS AWF Gorzów Wlkp.)   41,029

3. Ewelina Wojnarowska (Warta Poznań)     42,345

K2 kobiet

1. Dojlidy Białystok (Magdalena Krukowska, Sandra Skowrońska) 39,769

2. AZS AWF Gorzów Wlkp. (Klaudia Szewczyk, Paulina Wiewióra)  40,493

3. Zawisza Bydgoszcz (Joanna Bruska, Aleksandra Górna)        40,993

C1 kobiet

1. Dorota Kozakiewicz (UKS Koszałek Węgorzewo)  51,961

2. Magda Stanny (MOSM Tychy)                    53,721

3. Dorota Borkowska (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) 54,221

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy