Liga hiszpańska - 41. kolejka Segunda División: Malaga Club de Futbol - AD Alcorcón 2-0 (1-0)

W starciu 41. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 17 lipca, zespół Malaga CF zwyciężył z AD Alcorcón 2-0 (1-0). Mecz odbył się na Estadio La Rosaleda w Maladze.

Tete Morente 79'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Malaga CF wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Malaga CF w 22. minucie spotkania, gdy Juan Añor zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zanotował Adrián.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Malaga CF.

W 60. minucie Richard Boateng został zastąpiony przez Dorcę. Kibice AD Alcorcón nie mogli już doczekać się wprowadzenia Sandazę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Dani Romera.

W tej samej minucie w jedenastce AD Alcorcón doszło do zmiany. Samuel Sosa wszedł za Laure. Chwilę później trener Malaga CF postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Sergio Buenacasa, a murawę opuścił Armando Sadiku. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom AD Alcorcón: Sandazie w 65. i Bellvísowi w 72. minucie.

W 71. minucie Ernesto Gómez został zmieniony przez Serhiego Myakushkę, co miało wzmocnić zespół AD Alcorcón. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luisa Muñoza na Hichama Boussefianego oraz Juana Añora na Diego Gonzáleza.

Drużyna AD Alcorcón ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 79. minucie wynik ustalił Tete Morente. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Sytuację bramkową stworzył Hicham Boussefiane.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom AD Alcorcón: Stoichkovowi w 81. i Adriánowi Diéguezowi w 86. minucie. W 82. minucie Luis Perea został zmieniony przez Ruiego Costę, co miało wzmocnić jedenastkę AD Alcorcón. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tete'a Morente'a na Renata Santosa oraz Adriána na Mohameda Benkhemassę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Carlos Bellvís Llorens72′
78′ José Luis Muñoz León
Adrián Diéguez Grande86′
Juan Carlos Perez Lopez
David Fernández Cortázar
David Rodríguez Lombán
Laureano Sanabria Ruiz60′
90′ Adrián González Morales
Juan Diego Molina Martínez81′
 22′ 78′ Juan Pablo Añor Acosta
Richard Boateng60′
Keidi Bare
Luis Perea Hernández82′
Juan De Dios Rivas Margalef
Daniel Romera Andújar60′
64′ Armando Sadiku
Óscar Arribas Pasero
 79′ 90′ José Antonio Morente Oliva
Ernesto Gómez Muñoz71′
Gonzalo Alejandro Crettaz
Samuel Casado Conde
Ismael Casas Casado
Paris Alejandro Adot Barandiarán
78′ Diego González Polanco
Juan Aguilera Núñez
90′ Mohamed Benkhemassa
Albert Dorca Masó60′
Iván Jaime Pajuelo
Luís Manuel Gonçalves Silva
Esteban Rolón
Serhii Myakushko71′
78′ Hicham Boussefiane
Samuel Alejandro Sosa Cordero60′
64′ Sergio Buenacasa Alba
Francisco José Sandaza Asensio60′ 65′
90′ Renato João Saleiro Santos
Rui Pedro Silva Costa82′

Przewaga drużyny AD Alcorcón w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom AD Alcorcón przyznał cztery żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.