Liga hiszpańska - 24. kolejka Segunda B: UD Ibiza - Coruxo FC 2-0 (1-0)

W meczu 24. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 9 lutego, drużyna UD Ibiza zwyciężyła z Coruxo 2-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Municipal de Can Misses w Ibizie.

24. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-02-09 12:00 | Stadion: Estadio Municipal de Can Misses | Arbiter: Sergio Pérez
UD Ibiza
Coruxo FC
2
0
Javi Pérez 23'
Ángel Rodado 73'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Już w pierwszych sekundach spotkania kartkę dostał Miguel Núñez, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników UD Ibiza w 23. minucie spotkania, gdy Javi Pérez zdobył pierwszą bramkę. Między 31. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom UD Ibiza i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu UD Ibiza.

W 56. minucie Diego Silva został zmieniony przez Barrila. Na murawie, jak to często zdarzało się UD Ibiza w tym sezonie, pojawił się Mariano Gómez, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 59. minucie Rubéna Gonzáleza. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

W 62. minucie Javi Lara został zmieniony przez Ciria, co miało wzmocnić drużynę UD Ibiza. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Áleksa Aresa na Antóna Escobara. W 66. minucie sędzia pokazał kartkę Marianowi Gómezowi z UD Ibiza.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna UD Ibiza, strzelając kolejnego gola. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 2-0 podwyższył Ángel Rodado. To już trzynaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 75. minucie w jedenastce UD Ibiza doszło do zmiany. Toni Arranz wszedł za Áleksa Quintanillę. Na 13 minut przed zakończeniem starcia arbiter przyznał kartkę Bori Yebrze z zespołu gości. Kibice Coruxo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Alassane'a Syllę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy. Murawę musiał opuścić Youssef Al Watani.

W 82. minucie kartką został ukarany Manu, zawodnik Coruxo. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Lucas Fernández Puime
59′ Rubén González Alves
José Manuel Rodríguez Morgade82′
Enrique López Delgado
David Añón González
1′ Miguel Núñez Borreguero
Antón de Vicente Adrio
31′ 75′ Álex Quintanilla Urionabarrenetxea
Jacobo Trigo Pérez
62′ Javier Lara Grande
Borja Yebra González77′
Borja Martínez Giner
Youssef Al Watani81′
 23′ Javier Pérez Mateo
Alejandro Ares Piñeiro72′
38′ Raí Nascimento de Oliveira
Mateo Míguez Adán43′
 73′ Ángel Rodado Jareño
Diego Silva Carrera56′
Germán Parreño Boix
Pablo Brea Fontans
59′ 66′ Mariano Gómez
José María Barril Aguado56′
Francisco Grimà Aguilera
Jonathan Vila Pereira
75′ Juan Antonio Arranz Albertos
Antón Escobar Tapias72′
62′ Sergio Cirio Olivares
Alassane Sylla81′
Alejandro Machuca Pindado

Diego Roberto Mendoza Meabe

Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech piłkarzy gospodarzy. Pokazał im trzy żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Coruxo obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.