Liga hiszpańska - 24. kolejka Segunda B: Real Union - Osasuna 1-1 (1-1)

9 lutego na Estadio Gal w Irún odbyło się spotkanie 24. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Realu Union i Osasuny. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

Marcos Mendes 36'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 meczów drużyna Realu Union wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Realu Union otworzyli wynik. W siódmej minucie Xabi Cárdenas dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Jedenastka gości nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 36. minucie wynik ustalił Marcos Mendes.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Po godzinie gry kartką został ukarany Jorge Herrando, piłkarz Osasuny. Kibice Realu Union nie mogli już doczekać się wprowadzenia Maria Capeletego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Dani Estrada.

W 65. minucie Marcos Mendes zastąpił Aimara Oroza. Między 71. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Osasuny. Między 72. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Realu Union: Xabi Cárdenas, Aitor Aranzabe, na ich miejsce weszli: Jorge Galán, Eneko Eizmendi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Javiego Martíneza, Gorki Jiméneza zajęli: Daniel Santafé, Samuel Goñi.

Jorge Herrando Oroz62′
62′ Daniel Estrada Agirrezablaga
Adrián Aranguren Ollo
81′ Aitor Aranzabe Etxabe
Oier Calvillo Armendáriz
Jagoba Beobide Larrañaga
Javier Martínez Calvo71′ 73′
 7′ 72′ Xabier Cárdenas Añorga
Álvaro Muro García
81′ Eneko Eizmendi Blanco
Aimar Oroz Huarte65′ 88′
62′ Mario Capelete Escribano
Daniel Santafé Mena73′
72′ Jorge Galán Anaut
Elur Meoqui Martínez De Icaya

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Osasuny pokazał cztery żółte.