Atromitos Ateny - AE Larissa 1-1 (0-1). Liga grecka - 23. kolejka Super League 1

20 lutego na Stadio Peristeriou w Atenach odbył się mecz 23. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Atromitos i AE Larissa. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

M. Acuña 44'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Zespół Atromitos wygrał aż dziewięć razy, zremisował siedem, a przegrał tylko cztery.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Stefanosowi Stroungisowi z drużyny gospodarzy. Była to 18. minuta spotkania.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze AE Larissa otworzyli wynik. W 44. minucie na listę strzelców wpisał się Mathías Acuña. Bramka padła po podaniu Änisa Ben-Hatiry.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki AE Larissa.

Na drugą połowę zespół Atromitos wyszedł w zmienionym składzie, za Georgiosa Manousos wszedł Bright Edomwonyi. W 52. minucie Maksym Maksymenko został zastąpiony przez Alexiosa Michaila.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w drużynie AE Larissa doszło do zmiany. Theocharis Iliadis wszedł za Manuela Stieflera. W tej samej minucie w zespole AE Larissa doszło do zmiany. Radomir Milosavljević wszedł za Änisa Ben-Hatirę. A kibice Atromitos nie mogli już doczekać się wprowadzenia Amira Agayeva. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Lazaros Christodoulopoulos. Posunięcie trenera było słuszne. Amira Agayeva zdobył wyrównującą bramkę w 76. minucie spotkania.

W 61. minucie w drużynie Atromitos doszło do zmiany. Bryan Rabello wszedł za Juana Muñiza. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Nikoli Jakimovskiemu z AE Larissa. W tej samej minucie trener AE Larissa postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Nikolę Jakimovskiego wszedł Nikos Karanikas, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka gości nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała spotkanie.

W 74. minucie w drużynie Atromitos doszło do zmiany. Javier Umbides wszedł za Charisa Charisisa.

Jedenastka gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Amir Agayev. W zdobyciu bramki pomógł Rodrigo Galo.

W 83. minucie w drużynie Atromitos doszło do zmiany. Petros Giakoumakis wszedł za Kostasa Kotsopoulos. W czwartej minucie doliczonego czasu gry arbiter przyznał kartki Theofanisowi Mavromatisowi z Atromitos i Mathíasowi Acuñie, Theocharisowi Iliadisowi z zespołu gości. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Nikola Žižić
18′ Stefanos Stroungis
Maksym Maksymenko52′
90′ Theofanis Mavromatis
Adrian Jhonny Jusino Cerruto
Lucas Galvão da Costa Souza
Dinu Graur
61′ Juan Muñiz Gallego
Manuel Stiefler61′
74′ Charis Charisis
Adrián Nicolás Colombino Rodríguez
Patrick Salomon
Nikola Jakimovski71′ 71′
83′ Kostas Kotsopoulos
Änis Ben-Hatira61′
46′ Georgios Manousos
Alexandros Nikolias
61′ Lazaros Christodoulopoulos
Mathías Alexander Acuña Maciel  44′ 90′
Christos Theodorakis
Vladimir Bajić
Josip Tomašević
Manolis Bertos
61′  76′ Amir Agayev
Theocharis Iliadis61′ 90′
Spyridon Natsos
Nikos Karanikas71′
Georgios Ntaviotis
Alexios Michail52′
74′ Javier Horacio Umbides
Radomir Milosavljević61′
46′ Bright Osagie Edomwonyi
Benjamin Moukandjo
83′ Petros Giakoumakis
Marko Nunič
61′ Bryan Rabello
Dimitris Pinakas

Przewaga jedenastki Atromitos w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Atromitos, a piłkarzom gości przyznał trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka AE Larissa w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.