Liga chorwacka - 32. kolejka 1. HNL: Lokomotiva Zagrzeb - Varteks Varażdin 2-0 (1-0)

30 czerwca na Stadionie Kranjčevićeva w Zagrzebiu odbył się mecz 32. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami Lokomotivy Zagrzeb i Varteksa Varażdin. Starcie zakończyło się zwycięstwem Lokomotivy Zagrzeb 2-0. Na stadionie stawiło się 683 widzów.

32. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2020-06-30 18:55 | Stadion: Stadion Kranjčevićeva | Widzów: 683 | Arbiter: T. Pejin
Lokomotiva Zagrzeb
Varteks Varażdin
2
0
I. Tuci 45'
K. Jakić 84'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Lokomotivy Zagrzeb wygrała aż sześć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 23. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jorge Obregóna z Varteksa Varażdin, a w 44. minucie Denisa Kolingera z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół Lokomotivy Zagrzeb w końcu przyniosły efekt bramkowy. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Indrit Tuci.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Lokomotivy Zagrzeb.

Trener Varteksa Varażdin wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dominika Glavinę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Ivan Posavec. Na drugą połowę jedenastka Lokomotivy Zagrzeb wyszła w zmienionym składzie, za Olivera Petraka wszedł Kristijan Jakić. Także w drużynie Varteksa Varażdin w czasie przerwy zaszły zmiany, za Vinka Petkovicia wszedł Mohammad Mehdikhani.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia ukarał kartką Enisa Çokaja, piłkarza gospodarzy. W 58. minucie w jedenastce Varteksa Varażdin doszło do zmiany. Matija Kolarić wszedł za Nevena Đuraska. Niedługo później trener Lokomotivy Zagrzeb postanowił wzmocnić linię napadu i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Indrita Tuciego. Na boisko wszedł Đorđe Rakić, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 72. minucie Petar Mamić został zastąpiony przez Matyję Szpiczicia. W tej samej minucie w zespole Varteksa Varażdin doszło do zmiany. Dejan Glavica wszedł za Domagoja Drožđeka. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Matej Rodin z Varteksa Varażdin.

Drużyna Varteksa Varażdin ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 84. minucie wynik na 2-0 podwyższył Kristijan Jakić.

Na trzy minuty przed zakończeniem meczu sędzia pokazał kartkę Matejowi Seniciowi, zawodnikowi Varteksa Varażdin. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Ivan Posavec46′
44′ Denis Kolinger
Matej Rodin82′
Dominik Kovačić
Matej Senić87′
49′ Enis Çokaj
Nikola Tkalčić
46′ Oliver Petrak
Neven Đurasek58′
Marko Tolić
Ivan Novoselec
Lirim Kastrati
Jorge Leonardo Obregón Rojas23′
 45′ 71′ Indrit Tuci
Franjo Prce
46′  84′ Kristijan Jakić
Matija Szpiczić72′
Mario Budimir
Dejan Ṧarac
71′ Đorđe Rakić
Dejan Glavica72′

Denis Glavina

Leon Benko

Dominik Glavina46′

Mohammad Mehdi Mehdikhani46′

Jedenastka Lokomotivy Zagrzeb zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała sześć celnych strzałów.

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gości, a w drugiej dwie. Zawodnicy Lokomotivy Zagrzeb otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Zespół Lokomotivy Zagrzeb w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.