• 5 .Bayer 04 Leverkusen (37 pkt.)
  • 6 .Borussia Dortmund (36 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (33 pkt.)
  • 8 .Borussia Moenchengladbach (33 pkt.)

TSG 1899 Hoffenheim - Werder Brema 4-0 (2-0). Liga niemiecka - 22. kolejka Bundesligi

W starciu 22. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 21 lutego, zespół TSG Hoffenheim wysoko wygrał z Werderem 4-0 (2-0). Pojedynek odbył się na PreZero Arena w Sinsheim.

G. Rutter 90'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Werderu (”Zielono-Biali”) zajmowała 11., natomiast drużyna TSG Hoffenheim (”Wieśniaki”) - 12. pozycję.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 25 meczów zespół Werderu wygrał 10 razy i zanotował pięć porażek oraz 10 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ömera Topraka z Werderu, a w 16. minucie Sebastiana Rudego z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Wieśniaki” w 26. minucie spotkania, gdy Ihlas Bebou strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Diadie Samassekou.

Jedenastka Werderu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 44. minucie na listę strzelców wpisał się Christoph Baumgartner.

Drugą połowę jedenastka Werderu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Milosa Veljkovica wszedł Romano Schmid.

Prawie natychmiast Moanes Dabour wywołał eksplozję radości wśród kibiców TSG Hoffenheim, zdobywając kolejną bramkę w 49. minucie pojedynku. Asystę zanotował Ihlas Bebou.

W 51. minucie arbiter przyznał kartkę Pavelowi Kaderabkowi z zespołu gospodarzy. Chwilę później trener Werderu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Yuya Osako, a murawę opuścił Leonardo Bittencourt. W tej samej minucie za Kevina Möhwalda wszedł Niclas Füllkrug.

W 61. minucie Moanes Dabour został zmieniony przez Andreja Kramaricia, a za Pavela Kaderabka wszedł na boisko Melayro Bogarde, co miało wzmocnić drużynę ”Wieśniaki”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Milota Rashicę na Jeana-Manuela Mboma. W 69. minucie kartką został ukarany Marco Friedl, zawodnik gości. Trener TSG Hoffenheim wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Sargisa Adamyana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Sebastian Rudy. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić czwartą bramkę.

W 81. minucie Joshua Sargent został zmieniony przez Erena Dinkçiego, co miało wzmocnić jedenastkę ”Zielono-Białych”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Christopha Baumgartnera na Georginia Ruttera oraz Ihlasa Bebou na Kouassiego Sessegnona.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Georginio Rutter. Przy zdobyciu bramki pomógł Melayro Bogarde.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Ömer Toprak8′
51′ 81′ Pavel Kaderabek
Maximilian Eggestein
16′ 81′ Sebastian Rudy
Theodor Gebre Selassie
Marco John
Felix Agu
Diadie Samassekou
Leonardo Bittencourt56′
 44′ 87′ Christoph Baumgartner
Kevin Möhwald56′
 26′ 87′ Ihlas Bebou
Joshua Thomas Sargent81′
 49′ 61′ Moanes Dabour
Milot Rashica69′
Philipp Pentke
Michael Zetterer
81′ Melayro Bogarde
Christian Groß
Joshua Brenet
Niklas Moisander
87′ Kouassi Ryan Sessegnon
Jean-Manuel Mbom69′
81′ Sargis Adamyan
Romano Schmid46′
61′ Andrej Kramarić
Eren Sami Dinkçi81′
87′  90′ Georginio Rutter
Niclas Füllkrug56′

Yuya Osako56′

Davie Selke

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy Werderu obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.