• 5 .Borussia Dortmund (6 pkt.)
  • 6 .TSG Hoffenheim (6 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (6 pkt.)
  • 8 .VfB Stuttgart (4 pkt.)

Liga niemiecka - 34. kolejka Bundesligi: Bayer 04 Leverkusen - 1. FSV Mainz 05 1-0 (1-0)

W spotkaniu 34. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 27 czerwca, drużyna Bayeru Leverkusen wygrała z FSV Mainz 05 1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na BayArena.

K. Volland 2'

Jedenastka Bayeru Leverkusen (”Aptekarze”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował piątą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 28 meczów drużyna Bayeru Leverkusen wygrała 14 razy i zanotowała 10 porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu jedynego gola meczu strzelił Kevin Volland dla zespołu Bayeru Leverkusen. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Aptekarz”.

Drugą połowę zespół ”Aptekarz” rozpoczął w zmienionym składzie, za Larsa Bendera, Kerema Demirbaya weszli Mitchell Weiser, Charles Aranguiz. Na murawie, jak to często zdarzało się FSV Mainz 05 w tym sezonie, pojawił się Daniel Brosinski, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Aaróna Martína. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Niedługo później trener Bayeru Leverkusen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Moussa Diaby, a murawę opuścił Leon Bailey. W tej samej minucie Nadiem Amiri został zastąpiony przez Kaiego Havertza. W 68. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Moussę Niakhate z FSV Mainz 05, a w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku Juliana Baumgartlingera z drużyny przeciwnej.

Florian Müller
46′ Lars Bender
Aarón Martín Caricol46′
Sven Bender
Moussa Niakhate68′
85′ Daley Sinkgraven
Jeremiah St. Juste74′
Jonathan Tah
Ridle Bote Baku
65′ Nadiem Amiri
Danny Latza
90′ Julian Baumgartlinger
Pierre Kunde Malong
46′ Kerem Demirbay
Robin Quaison69′
Florian Wirtz
Jean-Philippe Mateta69′
 2′ Kevin Volland
Jonathan Michael Burkardt85′
65′ Leon Bailey Butler
Karim Onisiwo
Ramazan Özcan
Finn Gilbert Dahmen
85′ Edmond Fayçal Tapsoba
Stefan Bell
46′ Mitchell Weiser
Daniel Brosinski46′
46′ Charles Aranguiz
Alexander Hack74′
65′ Kai Havertz
Leandro Barreiro Martins
Exequiel Alejandro Palacios
Edimilson Fernandes85′
Lucas Nicolás Alario
Levin Mete Öztunali69′
65′ Moussa Diaby
Dong-won Ji69′
Paulo Henrique Sampaio Filho
Ádám Szalai

Jedenastka Bayeru Leverkusen była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.