• 5 .RB Lipsk (3 pkt.)
  • 6 .SC Freiburg (3 pkt.)
  • 7 .TSG Hoffenheim (3 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (1 pkt.)

Liga niemiecka - 33. kolejka Bundesligi: Bayern Monachium - SC Freiburg 3-1 (3-1)

20 czerwca na Allianz Arena w Monachium odbył się pojedynek 33. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Bayernu Monachium i SC Freiburg. Mecz zakończył się zwycięstwem Bayernu Monachium 3-1.

L. Höler 33'

Zespół Bayernu Monachium (”Bawarczycy”) bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała pierwszą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Bayernu Monachium otworzyli wynik. Po kwadransie gry bramkę zdobył Joshua Kimmich. Przy zdobyciu bramki pomógł Robert Lewandowski.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Bawarczyków” w 24. minucie spotkania, gdy Robert Lewandowski strzelił drugiego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 34 zdobyte bramki.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 33. minucie bramkę kontaktową zdobył Lucas Höler. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 37. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Robert Lewandowski z ”Bawarczyków”. Asystę zaliczył Lucas Hernández.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Trener SC Freiburg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Kwon Chang-Hoon, a murawę opuścił Roland Sallai. W 64. minucie Sarpreet Singh został zmieniony przez Kingsleya Comana.

Kibice ”Bawarczyków” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Joshuę Zirkzeego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie aż cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Mickaël Cuisance. Między 64. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze SC Freiburg: Yannik Keitel, Lucas Höler, Vincenzo Grifo, Christian Guenter, na ich miejsce weszli: Mike Frantz, Gian-Luca Waldschmidt, Gian-Luca Itter, Amir Abrashi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Javiego Martineza, Thomasa Muellera zajęli: Chris Richards, Jamal Musiala.

Philipp Lienhart
64′ Mickaël Cuisance
Vincenzo Grifo75′
Leon Goretzka
Nicolas Höfler
84′ Aginaga Javi Martinez
Yannik Keitel64′
 15′ Joshua Kimmich
Roland Sallai46′
64′ Sarpreet Singh
Jonathan Schmid
 24′, 37′ Robert Lewandowski
Nils Petersen
88′ Thomas Mueller
Lucas Höler  33′ 64′
Manuel Neuer
Mark Flekken
Álvaro Odriozola Arzallus
Gian-Luca Itter75′
84′ Chris Richards
Nico Schlotterbeck
Woo-Yeong Jeong
Amir Abrashi87′
Oliver Batista Meier
Mike Frantz64′
88′ Jamal Musiala
Chang-Hoon Kwon46′
64′ Kingsley Coman
Lino Tempelmann
64′ Joshua Zirkzee
Brandon Joel Gaetano Borrello

Gian-Luca Waldschmidt64′

Jedenastka Bayernu Monachium zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała dziewięć celnych strzałów.

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka Bayernu Monachium w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.