• 6 .Hertha Berlin (3 pkt.)
  • 7 .SC Freiburg (3 pkt.)
  • 8 .TSG Hoffenheim (3 pkt.)

Bayern - Borussia 4-1. Kontuzja Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski strzelił dwa gole, ale z powodu kontuzji w 71. minucie opuścił boisko w klasyku ligi niemieckiej, w którym Bayern pokonał Borussię Dortmund 4-1 (2-1). Trener Bawarczyków Carlo Ancelotti ocenił, że Polak powinien być gotowy do gry w środę z Realem Madryt w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Bundesliga - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

"Lewy" radził sobie wspaniale w starciu potęg niemieckiej Bundesligi. Strzelił dwa gole - z rzutu wolnego i z rzutu karnego, którego sam wywalczył. Być może to właśnie faul bramkarza Borussii sprawił, że Robert Lewandowski doznał urazu, który był powodem zmiany w 71. minucie. Polaka, który otrzymał owację na stojąco, zastąpił Joshua Kimmich.

Nie wiadomo, jak poważna jest kontuzja Polaka i czy ma związek z urazem, którego kapitan reprezentacji Polski nabawił się podczas jednego z treningów przed meczem z dortmundczykami.

Trener Bawarczyków Carlo Ancelotti ocenił jednak, że uraz "Lewego" nie jest poważny. "Teraz jest obolały, ale sądzę, że na środę będzie gotowy" - powiedział Ancelotti.

Bayern w środę zmierzy się z Realem Madryt w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Dowiedz się więcej na temat: Robert Lewandowski | Bayern Monachium | Borussia Dortmund