CA Paranaense Kurytyba - Flamengo Río de Janeiro 2-2 (0-1). Copa do Brasil

W półfinale rozgrywek Copa do Brasil, który rozegrany został 21 października, zespół Atletico Paranaense zremisował z Flamengo Río de Janeiro 2-2 (0-1). Mecz na Arena da Baixada w Kurytybie obejrzało 9 896 widzów.

Brazylia - Copa do Brasil
2021-10-21 02:30 | Stadion: Arena da Baixada | Widzów: 9480 | Arbiter: Luiz Flavio De Oliveira
Pedro 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Flamengo Río de Janeiro wygrała aż trzy razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Thiago Maia wywołał eksplozję radości wśród kibiców Flamengo Río de Janeiro, zdobywając bramkę w 15. minucie meczu. Asystę przy golu zanotował Willian Arão.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Andreas Pereira z zespołu gości. Była to 39. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Flamengo Río de Janeiro.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Atletico Paranaense w końcu przyniosły efekt bramkowy. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Pedro Henrique. Asystę zaliczył Miguel Terans.

W 66. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Léo Cittadiniego z Atletico Paranaense, a w 68. minucie Rodriga Caia z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie za Gabriela Barbosę wszedł Pedro.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atletico Paranaense w 71. minucie spotkania, gdy Renato Kayzer zdobył drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Abner.

W 74. minucie w drużynie Flamengo Río de Janeiro doszło do zmiany. Diego wszedł za Michaela. W następstwie utraty bramki trener Flamengo Río de Janeiro postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Thiaga Maię i na pole gry wprowadził napastnika Vitinha, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Chwilę później trener Atletico Paranaense postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Renata Kayzera. Na boisko wszedł Pedro Rocha, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Od 88. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 10. minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił z karnego Pedro. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Diego Alves
 48′ Pedro Henrique Ribeiro Gonçalves
Mauricio Isla
90′ Nicolás Hernández Rodríguez
Willian Souza Arão da Silva
66′ 88′ Leonardo Cittadini
Éverton Augusto de Barros Ribeiro
Abner Vinicius da Silva Santos
Michael Richard Delgado de Oliveira74′
90′ Maycon Vinicius Ferreira da Cruz
Thiago Maia Alencar  15′ 74′
 71′ 79′ Renato Kayzer de Souza
Andreas Hugo Hoelgebaum Pereira39′ 81′
88′ Miguel David Terans Pérez
Gabriel Barbosa Almeida68′
Bento Matheus Krepski Neto
Gabriel Batista de Souza
José Ivaldo Almeida Silva
Hugo de Souza Nogueira
90′ 90′ Lucas Fasson dos Santos
Rodinei Marcelo de Almeida
Márcio Gonzaga de Azevedo
Matheus França Silva
Khellven Douglas Silva Oliveira
Renê Rodrigues Martins
88′ Jader Barbosa da Silva Gentil
Gustavo Henrique Vernes
88′ 90′ Fernando Canesin Matos
Bruno Viana Willemen da Silva
Luiz Fernando Silvestre Junior
Ribas da Cunha Diego74′
Carlos Eduardo Ferreira de Souza
Robert Kenedy Nunes do Nascimento81′
Jáderson Flores dos Reis
Pedro Guilherme Abreu dos Santos68′  90′ (k.)
Vinicius Alessandro Mingotti
Vitor Gabriel Claudino Rego Ferreira
79′ Pedro Rocha Neves
Victor Vinicius Coelho Santos74′

Przewaga zespołu Flamengo Río de Janeiro w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.