Reklama

Reklama

Mayweather może zarobić 35 mln dol. za ostatnią walkę

Za wrześniową, być może ostatnią walkę w karierze, Floyd Mayweather Jr (48-0, 26 KO) zarobi prawdopodobnie około 35 milionów dolarów - donosi ESPN.

Będzie to oczywiście dużo niższa wypłata od tej, którą Amerykanin zgarnął za walkę z Mannym Pacquiao (57-6-2, 38 KO) - łącznie zarobił na niej ponad 200 milionów - jednak bliska sumom, jakie najlepszy bokser świata otrzymywał w przeszłości.

Z tą różnicą, że tym razem na płacę "Money" Floyda prawdopodobnie nie złoży się zysk ze sprzedaży PPV. W przeciwieństwie do jego ostatnich trzynastu walk ta wrześniowa ma zostać pokazana przez ogólnodostępną w Stanach Zjednoczonych telewizję CBS.

Na czym więc zarobi Mayweather? Przede wszystkim na reklamach. Stacja CBS zalicza się do najchętniej oglądanych za oceanem, a co za tym idzie jest jedną z najlepszych platform dla reklamodawców.

Reklama

Kwoty, które trzeba wydać na krótką reklamę w najlepszym czasie antenowym na CBS, liczone są w setkach tysięcy dolarów. W ten sposób Mayweather nawet w przypadku walki z mniej wymagającym rywalem - jak Andre Berto (30-3, 23 KO) - mógłby zarobić krocie.

Obóz Mayweather nie potwierdza wprawdzie, że planowany na 12 września pojedynek zostanie pokazany przez CBS, ale zdaniem ESPN jest to już w zasadzie przesądzone.

Do walki pozostały mniej niż dwa miesiące, co oznacza, że nie ma już czasu na to, aby wypromować ją w PPV i zachęcić dostatecznie dużo kibiców, żeby wydali na nią pieniądze.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama