Reklama

Reklama

Norweskie media - niepokonana Bjoergen i załamana Johaug

Zwycięstwo Marit Bjoergen w trzecim etapie Tour de Ski w szwajcarskim Val Muestair - narciarskim sprincie techniką dowolną - nazwane zostało w mediach jej kraju "kolejnym pokazem niezniszczalnej mocy". Tematem dnia było załamanie się Therese Johaug.

"Poddaję się. Przewaga Marit rośnie z etapu na etap i po odpadnięciu w ćwierćfinale oceniłam, że nie mam już szans na wygranie TdS i skoncentruje się już tylko na walce o jedno z pozostałych miejsc na podium. Miałam inne nadzieje i liczyłam na walkę do końca, lecz teraz oceniam sytuację realnie i nie ukrywam, że jestem nieco załamana" - powiedziała Johaug norweskim dziennikarzom.

Reklama

Dziennik "Verdens Gang" podkreślił, że przewaga Bjoergen rośnie z etapu na etap i multimedalistka olimpijska i mistrzostw świata nigdy nie była tak blisko swojego pierwszego zwycięstwa w TdS. W ankiecie gazety 93 procent czytelników uważa, że już wygrała te zawody.

"Bez względu na wynik finału ten etap stał się sukcesem Bjoergen już w ćwierćfinale, w którym odpadły jej dwie najgroźniejsze rywalki Justyna Kowalczyk i Therese Johaug i wygląda na to, że TdS został już rozstrzygnięty we wtorek" - skomentował dziennik "Dagbladet".

"Niepokonana Bjoergen ponownie rozbiła rywalki wygrywając w finale jak chciała z wyjątkową i widoczną lekkością" - ocenił "Aftenposten", a dziennik internetowy "Nettavisen" dodał, że "we wtorek z gry o zwycięstwo w TdS już właściwie odpadły dwie groźne rywalki i wcześniejsze triumfatorki tych zawodów: Kowalczyk oraz Johaug i teraz Bjoergen biegnie już samotnie do mety".

Norweżka w rozmowie z kanałem telewizji NRK podkreśliła, że jest bardzo zadowolona ze swojej obecnej formy, która przypomina jej olimpijską. "Dawno nie czułam się tak lekko i silnie. Rozegrano dopiero trzy etapy i pozostały cztery i wiele może się jeszcze zdarzyć. W ubiegłym roku musiałam przecież w połowie niespodziewanie się wycofać, więc z ocenami jeszcze poczekajmy" - powiedziała Bjoergen.

Dowiedz się więcej na temat: Marit Bjoergen | Therese Johaug | Justyna Kowalczyk | Tour de Ski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama