Reklama

Reklama

Johaug pokonała Bjoergen w mistrzostwach Norwegii

Therese Joahug wygrała w czwartek bieg na 10 kilometrów techniką dowolną podczas mistrzostw Norwegii w Roeros z przewagą 36,6 sekundy nad drugą na mecie Marit Bjoergen i 42 sekundy nad trzecią Heidi Weng.

"Przy tak wyrównanym poziomie, jaki prezentują te trzy biegaczki, różnice są kolosalne. Johaug tryskała siłą i energią, natomiast Bjoergen już w połowie dystansu sprawiała wrażenie zmęczonej, tracąc aż 24 sekundy. To była deklasacja" - ocenił ekspert od biegów narciarskich Jann Post na antenie telewizji NRK.

Inny z ekspertów Morten Aa Djupvik stwierdził, że: "Johaug pokazała 'dziki' bieg w swojej własnej klasie".

Biegaczka powiedziała na mecie, że jest zdziwiona uzyskaną przewagą i nie odczuwa zmęczenia po "Tour de Ski". Wręcz przeciwnie: "czuję, że jestem w jeszcze lepszej formie niż na początku stycznia" - oceniła.

Reklama

Johaug i Bjoergen startowały tylko pierwszego dnia czterodniowych mistrzostw kraju i już piątek rano wyjadą na zgrupowanie w Alpach, w Saiser Alm. Pojawią się dopiero na zawodach Pucharu Świata w Oestersund w dniach 14-15 lutego i już zostaną w Szwecji do mistrzostw świata rozgrywanych w Falun w dniach 18 lutego - 1 marca. Pozostałe Norweżki będą w Roeros walczyć o miejsca w reprezentacji na MŚ.

Dowiedz się więcej na temat: Therese Johaug | Marit Bjoergen | Heidi Weng | biegi narciarskie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje