Reklama

Reklama

PŚ w biathlonie - Polki czwarte w sztafecie

Polskie biathlonistki - Krystyna Pałka, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska-Ziemniak i Monika Hojnisz - zajęły najwyższe w sezonie czwarte miejsce w sztafecie 4x6 km w zawodach Pucharu Świata w Soczi. Wygrały Niemki przed Ukrainkami i Norweżkami.

W biało-czerwonej ekipie pierwsza na trasę wybiegła Krystyna Pałka. Na pierwszym strzelaniu nie miała żadnego pudła, była pierwsza. Ale drugie było gorsze, dobierała nabój i straciła prowadzenie. Bieg kończyła na drugiej pozycji, za sztafetą Niemiec.

Na drugiej zmianie Magdalena Gwizdoń dobrze biegła, ale źle strzelała. Przy pierwszej wizycie na strzelnicy "zarobiła" dwie rundy karne i trzy razy dobierała amunicję, ale przy ponownej była bezbłędna. Polska sztafeta po drugiej zmianie była na piątej pozycji, prowadziły Czeszki.

Na trzeciej Weronika Ziemniak-Nowakowska długo biegła jako czwarta. Pierwsze strzelanie miała bez pudła, w drugim było trochę gorzej, dwa razy musiała doładować.

Reklama

Jako ostatnia w polskiej sztafecie biegła Monika Hojnisz. O końcowej klasyfikacji zadecydowało ostatnie, ósme strzelanie. Hojnisz dobierała amunicję dwa razy, rywalki także nie ustrzegły się błędów.

Na mecie pierwsze zameldowały się Niemki, Hojnisz przybiegła czwarta ze stratą 51 s do liderek. W sumie Polki przebiegły dwie rundy karne i osiem razy dobierały amunicję.

Wyniki (sztafeta 4x6 km):

 1. Niemcy           1:09.27,1 (1 runda karna + 7 doładowań)

(Andrea Henkel, Evi Sachenbacher-Stehle, Miriam Goessner, Laura Dahlmeier)

 2. Ukraina        strata 11,9 s (0+6)

(Julia Dżyma, Olena Pidgruszna, Walia Semerenko, Marija Panfiłowa)

 3. Norwegia              21,2 (0+10)

(Hilde Fenne, Tiril Eckhoff, Ann Kristin Aafedt Flatland, Tora Berger)

 4. Polska                51,6 (2+8)

(Krystyna Pałka, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska-Ziemniak, Monika Hojnisz)

 5. Francja             1.05,4 (2+6)

 6. Rosja               1.30,0 (0+6)

Klasyfikacja końcowa PŚ - sztafety kobiet (po 6 zawodach):

 1. Norwegia             314 pkt

 2. Ukraina              298

 3. Niemcy               294

 4. Rosja                277

 5. Francja              258

 6. Włochy               226

 7. Polska               218

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL