Liga angielska - 33. kolejka League Two: Leyton Orient - Mansfield Town FC 2-1 (1-0)

11 lutego na The Breyer Group Stadium w Londynie odbyło się spotkanie 33. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Leyton Orient i Mansfield Town. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Leyton Orient 2-1. Na stadionie stawiło się 3 587 widzów.

33. kolejka Anglia - League Two
2020-02-11 20:45 | Stadion: The Breyer Group Stadium | Widzów: 3587 | Arbiter: J. Smith
K. Watts 60'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 25 meczów jedenastka Leyton Orient wygrała 13 razy i zanotowała pięć porażek oraz siedem remisów.

Od pierwszych minut drużyna Mansfield Town zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Leyton Orient była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Wysiłki podejmowane przez zespół Leyton Orient w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 45. minucie James Dayton dał prowadzenie swojej drużynie. Sytuację bramkową stworzył Lee Angol.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Leyton Orient.

Na murawie, jak to często zdarzało się Mansfield Town w tym sezonie, pojawił się James Clarke, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Joe Rileya. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Niedługo później Kelland Watts wywołał eksplozję radości wśród kibiców Mansfield Town, zdobywając bramkę w 60. minucie pojedynku. Asystę przy golu zanotował Malvind Benning.

W 64. minucie sędzia przyznał kartkę Ryanowi Sweeneyowi z Mansfield Town. W 66. minucie James Dayton został zmieniony przez Josha Wrighta. W 67. minucie arbiter pokazał kartkę George'owi Marshowi, piłkarzowi Leyton Orient.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Leyton Orient doszło do zmiany. Jordan Maguire-Drew wszedł za Danny'ego Johnsona.

W 74. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Mansfield Town Malvind Benning. W 82. minucie sędzia pokazał kartkę Jamesowi Brophy'emu z zespołu gospodarzy.

Na dwie minuty przed zakończeniem meczu w drużynie Mansfield Town doszło do zmiany. Henry Charsley wszedł za Malvinda Benninga. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Krystian Pearce
82′ James Brophy
Joe Riley46′
Ousseynou Cissé
Ryan Sweeney64′
Craig Clay
Neal Bishop
 45′ 66′ James Dayton
Willem Tomlinson
67′ George Marsh
Kelland Watts  60′
Conor Wilkinson
Danny Rose
Lee Angol
Nicky Maynard
70′ Danny Johnson
Jack Evans
70′ Jordan Maguire-Drew
Craig Davies
66′ Josh Wright
Jimmy Knowles

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Leyton Orient w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Drużyna gości w drugiej połowie również wymieniła dwóch zawodników.

Już w najbliższą sobotę zespół Mansfield Town rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Newport County AFC. Tego samego dnia Cheltenham Town FC będzie gościć zespół Leyton Orient.