Liga angielska - 22. kolejka League Two: Port Vale FC - Cheltenham Town FC 1-1 (1-1)

W meczu 22. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 21 grudnia, zespół Port Vale zremisował z Cheltenham Town 1-1 (1-1). Mecz na Vale Park w Stoke-on-Trencie obejrzało 4 404 widzów.

A. Addai 24'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 pojedynków drużyna Port Vale wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut zespół Cheltenham Town zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Port Vale była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Cheltenham Town nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 24. minucie bramkę zdobył Alex Addai. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Jake Doyle-Hayes.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Jacob Greaves z Cheltenham Town. Była to 33. minuta meczu.

W 39. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Cheltenham Town Ben Tozer. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 70. minucie Max Sheaf został zastąpiony przez Joshuę Debaya. Trener Cheltenham Town wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko George'a Lloyda. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Gavin Reilly.

Trener Port Vale postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Scotta Burgessa i na pole gry wprowadził napastnika Marka Cullena, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Od 88. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W doliczonej czwartej minucie starcia w jedenastce Cheltenham Town doszło do zmiany. Conor Thomas wszedł za Christophera Clementsa.

Ryan Broom
77′ Scott Burgess
Christopher Clements90′ 90′
Luke Joyce
Jake Billy Doyle-Hayes
89′ Christian Alexis Montaño Castillo
George Lloyd70′
77′ Mark Cullen
Jonte Smith

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Port Vale, a piłkarzom gości pokazał trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika. Natomiast zespół Cheltenham Town w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższy czwartek jedenastka Cheltenham Town będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Plymouth Argyle FC. Tego samego dnia Mansfield Town FC będzie gościć zespół Port Vale.