Liga angielska - 22. kolejka League Two: Colchester Utd - Carlisle Utd 3-0 (2-0)

21 grudnia na JobServe Community Stadium odbyło się spotkanie 22. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Colchesteru Utd i Carlisle Utd. Starcie zakończyło się zwycięstwem Colchesteru Utd 3-0. Na stadionie zasiadło 3 164 widzów.

22. kolejka Anglia - League Two
2019-12-21 16:00 | Stadion: JobServe Community Stadium | Widzów: 3164 | Arbiter: C. Hicks
C. Bramall 52'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 24 pojedynki zespół Carlisle Utd wygrał dziewięć razy i zanotował osiem porażek oraz siedem remisów.

Od pierwszych minut drużyna Carlisle Utd zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Colchesteru Utd była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 26. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Carlisle Utd Nathaniel Knight-Percival.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Gethin Jones z zespołu gości. Była to 28. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Colchesteru Utd w 41. minucie spotkania, gdy Callum Harriott zdobył drugą bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Colchesteru Utd w 52. minucie spotkania, gdy Cohen Bramall strzelił trzeciego gola. Trener Carlisle Utd wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Olufelę Olomolę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Christie Elliot.

W 64. minucie kartkę otrzymał Stefan Scougall z Carlisle Utd. W 68. minucie Ryan Loft został zastąpiony przez Jacka Bridge'a. Po chwili trener Colchesteru Utd postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Tom Lapslie, a murawę opuścił Callum Harriott.

W 77. minucie Theo Robinson został zmieniony przez Franka Nouble'a, a za Luke'a Prossera wszedł na boisko Omar Sowunmi, co miało wzmocnić drużynę Colchesteru Utd. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nathana Thomasa na Charliego Bircha. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Adam Collin
 52′ Cohen Bramall
Christie Elliot56′
Tom Eastman
Aaron Hayden
Ryan Jackson
Byron Webster
80′ Luke Prosser
Nathan Thomas88′
77′ Theo Robinson
Hallam Hope
 41′ 75′ Callum Harriott
Ryan Loft68′
Callum Coulter
Louis Gray
Ryan Clampin
Charlie Birch88′
80′ Omar Sowunmi
Liam Lightfoot
Jevani Brown
Jack Bridge68′
Michael Elias-Fernandes
Canice Carroll
75′ Tom Lapslie
Mohammed Ali Sagaf
77′ Frank Nouble
Olufela Olomola56′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Colchesteru Utd żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie żółte.

Już w najbliższy czwartek zespół Colchesteru Utd będzie miał szansę na kolejne punkty grając w Londynie. Jego przeciwnikiem będzie Leyton Orient. Tego samego dnia Bradford City AFC zagra z jedenastką Carlisle Utd na jej terenie.