Liga angielska - 22. kolejka League Two: Bradford City AFC - Salford City FC 1-1 (0-0)

21 grudnia na Northern Commercials Stadium odbyło się starcie 22. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Bradford City i Salford City. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 14 642 widzów.

22. kolejka Anglia - League Two
2019-12-21 16:00 | Stadion: The Utilita Energy Stadium | Widzów: 14642 | Arbiter: C. Boyeson
Bradford City AFC
Salford City FC
1
1
H. Pritchard 53'
A. Rooney 79'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Salford City wyszedł w zmienionym składzie, za Luke'a Armstronga wszedł Adam Rooney.

Dopiero w drugiej połowie Harry Pritchard wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bradford City , zdobywając bramkę w 53. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Dylan Connolly.

W 61. minucie za Lois Maynarda wszedł Joey Jones. A trener Bradford City wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Shaya McCartana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Dylan Connolly.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. Bramkę na 1-1 na 11 minut przed zakończeniem spotkania zdobył Adam Rooney. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę zanotował Brandon Thomas-Asante.

W doliczonej trzeciej minucie starcia w jedenastce Bradford City doszło do zmiany. Chris Taylor wszedł za Harry'ego Pritcharda. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Ibou Touray
77′ Dylan Edward Connolly
Craig Ian Conway
 53′ 90′ Harry Pritchard
Danny Whitehead
90′ Chris Taylor
Adam Rooney46′  79′
77′ Shay McCartan

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Zespół Salford City w drugiej połowie również wymienił dwóch zawodników.

Już w najbliższy czwartek jedenastka Salford City będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Crewe Alexandra FC. Tego samego dnia Carlisle United FC będzie gościć jedenastkę Bradford City.