Bolton Wanderers FC - Barrow AFC 1-0 (0-0). Liga angielska - 32. kolejka League Two

27 lutego na University of Bolton Stadium odbył się mecz 32. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Boltonu Wanderers i Barrow AFC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Boltonu Wanderers 1-0.

32. kolejka Anglia - League Two
2021-02-27 16:00 | Stadion: University of Bolton Stadium | Arbiter: Robert Madley
Bolton Wanderers FC
Barrow AFC
1
0
S. Miller 90'

Drużyna Barrow AFC przed meczem zajmowała 23. miejsce w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Boltonu Wanderers (”Kłusaki”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Barrow AFC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 43. minucie arbiter pokazał kartkę Patrickowi Brough z drużyny gości.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Joelowi Dixonowi z Barrow AFC. Była to 65. minuta starcia. Trener ”Kłusaków” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Arthur Gnahoua, a murawę opuścił Oladapo Afolayan.

W tej samej minucie Lloyd Isgrove został zmieniony przez Nathana Delfouneso. W 72. minucie Kgosietsile Ntlhe został zmieniony przez Josha Kaya, a za Olivera Banksa wszedł na boisko Jamie Devitt, co miało wzmocnić jedenastkę Barrow AFC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Eóina Doyle'a na Shauna Millera.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Shaun Miller dla zespołu Boltonu Wanderers. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki pomógł Arthur Gnahoua.

Oliver Banks78′
70′ Lloyd Isgrove
Bradley Barry
70′ Oladapo Afolayan
Kgosietsile Ntlhe72′
Kieran Lee
Jason Taylor
Antoni Sarcevic
Luke James
81′ Eóin Doyle
Mace Lewin Goodridge
70′ Nathan Delfouneso
Josh Kay72′
70′ Arthur Gnahoua
Dimitri Sea
81′  90′ Shaun Miller

Drużyna ”Kłusaków” była w posiadaniu piłki przez 72 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał zawodników Boltonu Wanderers żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie żółte.

Zespół ”Kłusaków” w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.