42. kolejka League One: Scunthorpe United FC - Burton Albion FC 0-3 (0-1)

13 kwietnia na Glanford Park odbyło się starcie 42. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Scunthorpe United i Burton Albion. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Burton Albion 3-0. Na stadionie zasiadło 3 698 widzów.

42. kolejka Anglia - League One
2019-04-13 16:00 | Stadion: Sands Venue Stadium | Widzów: 3698 | Arbiter: G. Salisbury
L. Boyce 74'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Scunthorpe United wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie kartką został ukarany James Perch, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Burton Albion w 39. minucie spotkania, gdy Kieran Wallace strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystował Kyle McFadzean.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Burton Albion.

Trener Scunthorpe United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Clayton Lewis, a murawę opuścił Harrison McGahey. W 52. minucie arbiter pokazał kartkę Stephenowi Quinnowi z Burton Albion.

W 64. minucie Jordan Hallam został zmieniony przez George'a Thomasa.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Burton Albion, zdobywając kolejną bramkę. W 68. minucie kolejnego gola dla zespołu Burton Albion strzelił Lukas Akins. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Colin Daniel.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Scunthorpe United doszło do zmiany. Kevin van Veen wszedł za Kyle'a Woottona.

Niedługo później Liam Boyce wywołał eksplozję radości wśród kibiców Burton Albion, zdobywając kolejną bramkę w 74. minucie meczu. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Lukas Akins.

W 83. minucie w jedenastce Burton Albion doszło do zmiany. Alex Bradley wszedł za Liama Boyce'a. Na murawie, jak to często zdarzało się Burton Albion w tym sezonie, pojawił się Reece Hutchinson, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 84. minucie Marcusa Harnessa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku w zespole Burton Albion doszło do zmiany. Ben Fox wszedł za Scotta Frasera.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

Kyle John McFadzean
46′ Harrison McGahey
Jamie Allen
14′ James Perch
Colin Daniel
Byron Webster
Scott Fraser86′
64′ Jordan Hallam
Liam Boyce  74′ 83′
72′ Kyle Wootton
Damien McCrory
46′ Clayton Lewis
Alex Bradley83′
Levi Sutton
Josh Clarke
64′ George Thomas
Ben Fox86′
72′ Kevin van Veen
William Miller

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.