42. kolejka Championship: Queens Park Rangers FC - Swansea City AFC 4-0 (3-0)

W meczu 42. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 13 kwietnia, zespół Queens Park Rangers wysoko wygrał ze Swansea City 4-0 (3-0). Mecz na Loftus Road Stadium w Londynie obejrzało 13 872 widzów.

42. kolejka Anglia - Championship
2019-04-13 16:00 | Stadion: Kiyan Prince Foundation Stadium | Widzów: 13872 | Arbiter: A. Madley
M. Luongo 54'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 starć drużyna Queens Park Rangers (”Super Hoops”) wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W trzeciej minucie Darnell Furlong dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę zanotował Luke Freeman.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Queens Park Rangers, zdobywając kolejną bramkę. W piątej minucie po rozpoczęciu wynik na 2-0 podwyższył Tomer Hemed. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 11. minucie kartkę otrzymał Josh Scowen z zespołu gospodarzy.

W 17. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Tomer Hemed z Queens Park Rangers. Przy zdobyciu bramki pomógł Josh Scowen.

Od 38. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Swansea City wyszła w zmienionym składzie, za Kyle'a Naughtona wszedł Jay Fulton. Na drugą połowę zespół Swansea City wyszedł w zmienionym składzie, za Nathana Dyera wszedł Bersant Celina.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Queens Park Rangers w 54. minucie spotkania, gdy Massimo Luongo zdobył czwartą bramkę. W 65. minucie George Byers został zastąpiony przez Joe Rodona.

A kibice ”Super Hoops” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pawła Wszołka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Luke Freeman. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Joe Rodonowi ze Swansea City. Była to 85. minuta spotkania. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-0.

Kristoffer Nordfeldt
 3′ Darnell Furlong
Cameron Carter-Vickers
Toni Leistner
Kyle Naughton46′
38′ 88′ Àngel Rangel Zaragoza
Connor Roberts
45′ Jordan Cousins
Mike van der Hoorn
 54′ Massimo Luongo
Wayne Routledge
Ryan Manning
George Byers65′
44′ Bright Osayi-Samuel
Nathan Dyer46′
11′ Josh Scowen
Matt Grimes
 5′, 17′ 83′ Tomer Hemed
Daniel James
69′ Luke Anthony Freeman
Oliver McBurnie
Matt Ingram
Steven Benda
Joel Lynch
Joe Rodon65′ 85′
88′ Eberechi Eze
Joel Asoro
69′ Paweł Wszołek
Bersant Celina46′
Matt Smith
Jay Fulton46′
83′ Lewis Walker
Courtney Baker-Richardson
Nahki Wells
Barrie McKay

Jedenastka ”Super Hoops” zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 11 celnych strzałów. Przewaga jedenastki Swansea City w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia pokazał cztery żółte kartki zawodnikom Queens Park Rangers, a piłkarzom gości przyznał jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.