Liga włoska - 32. kolejka Serie B: Cosenza Calcio - Ascoli Picchio FC 1898 0-1 (0-0)

W pojedynku 32. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 3 lipca, drużyna Cosenza Calcio przegrała z Ascoli Picchio 0-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Stadio San Vito-Luigi Marulla.

32. kolejka Włochy - Serie B
2020-07-03 21:00 | Stadion: Stadio San Vito-Luigi Marulla | Arbiter: E. Abbattista
Cosenza Calcio
Ascoli Picchio FC 1898
0
1
G. Scamacca 62'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Cosenza Calcio: Danielowi Sciaudone'owi w 14. i Mariowi Preziosowi w 35. minucie.

W 50. minucie sędzia przyznał kartkę Leonardowi Sernicoli z zespołu gości.

Jedynego gola meczu strzelił Gianluca Scamacca dla drużyny Ascoli Picchio. Bramka padła w tej samej minucie. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Nikola Ninković.

W 67. minucie za Gianlucę Scamaccę wszedł Marcello Trotta. W 68. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Angelo Corsi, Mirko Bruccini, a na ich miejsce weszli Tiago Casasola, Matteo Legittimo. A trener Ascoli Picchio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Davide Petrucciego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Leonardo Morosini.

Na murawie, jak to często zdarzało się Cosenza Calcio w tym sezonie, pojawił się Anibal, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 74. minucie Salvatore Monaca. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Między 74. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Cosenza Calcio: Mirko Carretta, Mario Prezioso, na ich miejsce weszli: Asencio, Achraf Lazaar. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Petara Brleka, Nikoli Ninković zajęli: Mirko Eramo, Diogo Pinto. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Ascoli Picchio: Petarowi Brlekowi w 81. i Michele Cavionowi w 83. minucie.

Nicola Leali
68′ Tiago Matías Casasola
Riccardo Brosco
Tommaso D'Orazio
Erick Steven Ferigra Burnham
Riccardo Idda
Luca Ranieri
68′ Matteo Legittimo
Leonardo Sernicola50′
74′ Salvatore Monaco
Petar Brlek81′ 81′
35′ 81′ Mario Prezioso
Michele Cavion83′
14′ Daniel Sciaudone
Leonardo Morosini73′
74′ Mirko Carretta
Gabriele Marchegiani
74′ Araujo Capela Anibal
Riccardo Novi
Luca Bittante
Miguel de Alcantara
68′ Angelo Corsi
Emanuele Maurizii
81′ Achraf Lazaar
Mario Piccinocchi
68′ Mirko Bruccini
Diogo Costa Pinto81′
Zinédine Machach
Michele Troiano
74′ Raúl José Asencio Moraes
Ricardo Manuel Pinho Matos
Benjamin Lhassine Kone
Marcello Trotta67′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Zespół Cosenza Calcio w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.