35. kolejka Lega Pro 1: Polisportiva Arzachena - AC Pisa 1909 0-3 (0-1)

W spotkaniu 35. kolejki włoskiej Lega Pro 1, które rozegrane zostało 13 kwietnia, drużyna Arzachena Costa przegrała z AC Pisa 0-3 (0-1). Mecz na Stadio Biagio Pirina obejrzało 511 widzów.

35. kolejka Włochy - Serie C
2019-04-13 14:30 | Stadion: Stadio Biagio Pirina | Widzów: 511 | Arbiter: A. Colombo
Polisportiva Arzachena
AC Pisa 1909
0
3
D. Moscardelli 27',53'
M. Marconi 48'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka AC Pisa wygrała aż cztery razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

W 26. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Riccardo Pandolfi osłabiając tym samym drużynę gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AC Pisa w 27. minucie spotkania, gdy Davide Moscardelli zdobył z karnego pierwszą bramkę. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AC Pisa.

Jedenastka Arzachena Costa ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 48. minucie trafił Michele Marconi. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Prawie natychmiast Davide Moscardelli wywołał eksplozję radości wśród kibiców AC Pisa, zdobywając kolejną bramkę w 53. minucie starcia. W 55. minucie Giacomo Cecconi zastąpił Antonia Loiego.

W 56. minucie w jedenastce AC Pisa doszło do zmiany. Mattia Minesso wszedł za Nicolasa Izzilla. W tej samej minucie trener AC Pisa postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Massimiliano Pesenti, a murawę opuścił Michele Marconi. W 71. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Sebastian Gamarra, Gaetano Masucci, a na ich miejsce weszli Marius Marin, Davide Moscardelli.

Chwilę później trener Arzachena Costa postanowił wzmocnić linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Riccarda Casiniego. Na boisko wszedł Luca Manca, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-3.

Fabrizio Brignani
26′ Riccardo Pandolfi
Andrea Meroni83′
Danilo Bonacquisti
Davide Di Quinzio
75′ Riccardo Casini
Robert Gucher
87′ Andrea Porcheddu
Nicolas Izzillo56′
55′ Giacomo Cecconi
Marius Mihai Marin71′
75′ Alessandro Gatto
Michele Marconi  48′ 56′
87′ Andrea Sanna
Francesco Lisi
75′ Luca Manca
Alberto Masi
Luca Onofri
Sebastian Gamarra71′
87′ Mel Taufer
Kevin Lidin83′
55′ Antonio Loi
Mattia Minesso56′
75′ Valerio Lolli
Gaetano Masucci71′
87′ Danilo Ruzzittu
Massimiliano Pesenti56′

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.

Już w najbliższy czwartek jedenastka AC Pisa będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie US Pontedera 1912. Natomiast w sobotę AS Pro Piacenza będzie gościć zespół Arzachena Costa.