Liga szwedzka - 18. kolejka Allsvenskan: Hammarby Sztokholm - Kalmar FF 3-3 (1-2)

30 sierpnia na Tele2 Arena w Sztokholmu odbyło się starcie 18. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Hammarby i Kalmara. Mecz zakończył się remisem 3-3.

A. Ahl-Holmström 82'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 31 pojedynków jedenastka Kalmara wygrała 14 razy i zanotowała sześć porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Hammarby nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 28. minucie bramkę zdobył Richard Magyar. Przy zdobyciu bramki pomógł Darijan Bojanic.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Gustav Ludwigson z jedenastki gospodarzy. Była to 33. minuta meczu.

Zawodnicy gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 34. minucie bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego Piotr Johansson.

Szybko po stracie gola drużyna gości pokazała swoją wyższość. W 37. minucie na listę strzelców wpisał się Svante Ingelsson. Sytuację bramkową stworzył Romarinho.

Drugą połowę zespół Kalmara rozpoczął w zmienionym składzie, za Erika Israelssona wszedł Carl Gustafsson.

Drużyna Hammarby nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 47. minucie Aron Johannsson wyrównał wynik meczu. Asystę przy bramce zanotował Mads Fenger.

W 54. minucie kartkę dostał Fidan Aliti, piłkarz gości. W 57. minucie Richard Magyar został zastąpiony przez Axela Sjöberga. Trener Hammarby wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Imada Khalilego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Vladimir Rodić. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hammarby w 60. minucie spotkania, gdy Aron Johannsson strzelił z karnego trzeciego gola. W 78. minucie sędzia przyznał kartkę Eminowi Nouriemu z Kalmara.

Chwilę później trener Kalmara postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Filip Sachpekidis, a murawę opuścił Isak Magnusson. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Kalmara: Edvin Crona, Alexander Ahl-Holmström, a na ich miejsce weszli Emin Nouri, Isak Jansson.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Alexander Ahl-Holmström. Asystę zaliczył Piotr Johansson.

W 87. minucie kartką został ukarany Alexander Ahl-Holmström, piłkarz Kalmara. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-3.

Emin Nouri78′ 81′
 28′ 57′ Richard Magyar
Isak Jansson81′
77′ Darijan Bojanic
Erik Gustav Roger Israelsson46′
77′ Abdul Rahman Khalili
York Rafael77′
57′ Vladimir Rodić
Svante Ingelsson  37′
33′ Gustav Ludwigson
Piotr Johansson  34′ (k.)
 47′, 60′ (k.) Aron Johannsson
Romário Pereira Sipião
Paulo José de Oliveira
Isak Magnusson81′
Davor Blažević
Ole Soederberg
57′ Axel Sjöberg
Viktor Elm77′
Akinkunmi Ayobami Amoo
Johan Stenmark
77′ Jeppe Andersen
Edvin Crona81′
57′ Imad Khalili
Carl Gustafsson46′
77′ Aimar Sher
Filip Sachpekidis81′
Muamer Tankovic
Alexander Ahl-Holmström81′  82′ 87′

Przewaga zespołu Hammarby w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Kalmara przyznał trzy.

Drużyna Hammarby w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.