Liga szwedzka - 14. kolejka Allsvenskan: Falkenbergs FF - Malmö FF 0-1 (0-1)

W meczu 14. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 9 sierpnia, zespół Falkenbergs przegrał z Malmö 0-1 (0-1). Starcie odbyło się na Falcon Alkoholfri Arena.

J. Berget 10'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Malmö wygrał aż osiem razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu Malmö. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter wyrzucił z boiska Isaaca Thelina z Malmö.

Jedynego gola meczu strzelił Jo Inge Berget dla zespołu Malmö. Bramka padła w tej samej minucie. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Falkenbergs: Tobiasowi Karlssonowi w 16. i Sanderowi van Looyowi w 41. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Malmö.

Drugą połowę zespół Falkenbergs rozpoczął w zmienionym składzie, za Tobiasa Karlssona wszedł Edi Sylisufaj. W 49. minucie żółtą kartkę dostał Franz Brorsson, piłkarz gości.

W 61. minucie za Tobiasa Englunda wszedł Jacob Ericsson. W tej samej minucie w drużynie Falkenbergs doszło do zmiany. Christoffer Carlsson wszedł za Melkera Nilssona. Chwilę później trener Malmö postanowił wzmocnić linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Sørena Krukowa. Na boisko wszedł Arnór Traustason, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 69. minucie Kalle Söderström został zmieniony przez Gabriela Johanssona, co miało wzmocnić zespół Falkenbergs. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Olę Toivonen na Amina Sarra. Niedługo później trener Falkenbergs postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Matthew Garbett, a murawę opuścił Tibor Brink-Joza. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Andersowi Christiansenowi i Johnowi Björkengrenowi.

Johan Dahlin
82′ Tibor Brink-Joza
Anel Ahmedhodzic
61′ Tobias Englund
Franz Brorsson49′
Carl Johansson
Jonas Knudsen
16′ 46′ Tobias Karlsson
Eric Larsson
41′ Sander van Looy
Søren Krukow Rieks63′
69′ Kalle Söderström
Anders Christiansen90′
Anton Wede
Bonke Innocent
90′ John Björkengren
Ola Toivonen76′
61′ Melker Nilsson
Isaac Kiese Thelin8′
John Chibuike
Jo Inge Berget  10′
Viktor Noring
Marko Johansson
61′ Jacob Ericsson
Behrang Safari
69′ Gabriel Johansson
Fouad Bachirou
Mohammad Ahmadi
Adi Nalic
61′ Christoffer Carlsson
Erdal Rakip
82′ Matthew Garbett
Arnór Ingvi Traustason63′
46′ Edi Sylisufaj
Amin Sarr76′

Wyjątkowa nieporadność napastników Falkenbergs była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Falkenbergs w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną czerwoną kartkę, a w drugiej dwie żółte.

Zespół Falkenbergs w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.