Liga szwedzka - 14. kolejka Allsvenskan: Djurgardens - Hammarby 1-2 (0-2)

9 sierpnia na Tele2 Arena w Sztokholmu odbyło się spotkanie 14. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Djurgardens i Hammarby. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Hammarby 2-1.

Imad Khalili 33'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 36 starć jedenastka Hammarby wygrała 17 razy i zanotowała 14 porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W czwartej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Aron Johannsson. W zdobyciu bramki pomógł Vladimir Rodić.

Niedługo później trener Hammarby postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 21. minucie na plac gry wszedł Imad Khalili, a murawę opuścił Aron Johannsson. Imad Khalili spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to jego druga bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hammarby w 33. minucie spotkania, gdy Imad Khalili strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola asystował Gustav Ludwigson.

W 38. minucie kartką został ukarany David Fällman, piłkarz Hammarby. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 58. minucie sędzia pokazał kartkę Kalle Björklundowi z Hammarby. W 64. minucie w drużynie Hammarby doszło do zmiany. Serge Martinsson-Ngouali wszedł za Darijana Bojanica.

A kibice Djurgardens nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kevina Walkera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Jonathan Ring. W tej samej minucie Emmanuel Banda został zmieniony przez Emira Kujovicia. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartki dostał Jesper Karlström z Djurgardens oraz Jeppe Andersen, Gustav Ludwigson z drużyny Hammarby.

W 74. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Hammarby Mads Fenger. W 83. minucie Abdul Khalili został zmieniony przez Aimara Shera, co miało wzmocnić zespół Hammarby. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jonathana Augustinssona na Jespera Nyholma.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Aimar Sher z jedenastki Hammarby. Drużynie Djurgardens zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Hammarby.

Davor Blažević
88′ Jonathan Augustinsson
Jeppe Andersen68′
64′ Emmanuel Justine Rabby Banda
Darijan Bojanic64′
68′ Jesper Karlström
Abdul Rahman Khalili83′
64′ Jonathan Ring
Jean Carlos de Brito
88′ Jesper Nyholm
Axel Sjöberg
Curtis Edwards
Imad Khalili21′  33′
Haris Radetinac
Mayckel Lahdo
64′ Kevin Walker
Serge Junior Martinsson-Ngouali64′
64′ Emir Kujović
Aimar Sher83′ 90′

Zawodnicy Djurgardens otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.