Liga szwajcarska - 27. kolejka Super League: FC Lugano - FC Basel 1893 2-1 (0-0)

1 lipca na Stadio di Cornaredo odbyło się spotkanie 27. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Lugano i FC Basel. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Lugano 2-1. Na stadionie stawiło się 1 000 widzów.

27. kolejka Szwajcaria - Super League
2020-07-01 18:15 | Stadion: Stadio di Cornaredo | Widzów: 1000 | Arbiter: L. Fähndrich
Arthur Cabral 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 39 meczów zespół FC Basel wygrał 20 razy i zanotował dziewięć porażek oraz 10 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 26. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Omara Alderetego z FC Basel, a w 44. minucie Sandiego Lovrica z drużyny przeciwnej.

Na drugą połowę zespół Lugano wyszedł w zmienionym składzie, za Mattię Bottaniego wszedł Stefano Guidotti. Trener Lugano wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Alexandra Gerndta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Sandi Lovric. Posunięcie trenera było słuszne. Alexandra Gerndta strzelił dającego prowadzenie gola w 73. minucie spotkania.

W 59. minucie za Rangela Jangę wszedł Filip Holender. W 63. minucie w drużynie FC Basel doszło do zmiany. Valentin Stocker wszedł za Kemala Ademiego. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę obejrzał Raoul Petretta z FC Basel.

Tymczasem zawodnicy Lugano nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 73. minucie bramkę zdobył Alexander Gerndt. Przy zdobyciu bramki pomógł Jonathan Sabbatini.

Niedługo później Filip Holender wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lugano, zdobywając kolejną bramkę w 79. minucie pojedynku. W zdobyciu bramki pomógł Numa Lavanchy.

Między 80. a 86. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 81. minucie boisko opuścili zawodnicy FC Basel: Jasper van der Werff, Ramires, Lirik Vishi, a na ich miejsce weszli Raoul Petretta, Blás Riveros, Taulant Xhaka. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Omar Alderete z drużyny FC Basel i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 26. minucie.

W 89. minucie żółtą kartkę dostał Mijat Marić, zawodnik Lugano.

Zespół gości nie dał rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W 90. minucie gola kontaktowego strzelił Arthur Cabral. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Lirik Vishi.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartką został ukarany Eloge Yao, zawodnik gospodarzy. Drużynie FC Basel zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Lugano.

Raoul Petretta67′ 81′
89′ Mijat Marić
Blás Miguel Riveros Galeano81′
90′ Eloge Yao
Silvan Widmer
Miroslav Czovilo
Samuele Campo
44′ 46′ Sandi Lovric
Fabian Frei80′
86′ Jonathan Maximiliano Sabbatini Perfecto
Taulant Xhaka81′
59′ Rangelo Janga
Kemal Ademi63′
46′ Mattia Bottani
Arthur Mendonça Cabral  90′ 85′
David da Costa
Đorđe Nikolić
Jefferson Moreira Nascimento
Jasper van der Werff81′
46′ Stefano Alessandro Guidotti
Eric dos Santos Rodrigues81′
Ransford Selasi
Yannick Kevin Marchand
46′  73′ Alexander Gerndt
Valentin Stocker63′ 83′
59′  79′ Filip Holender
Lirik Vishi81′
Christopher Lungoyi
Tician Tushi

Arbiter przyznał pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną piłkarzom FC Basel, a zawodnikom gospodarzy pokazał cztery żółte.

Drużyna Lugano w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.